Veronica Roth

Spętani przeznaczeniem

Data wydania: 23 maja 2018

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski

Tytuł oryginału: The Fates Divide

ISBN: 978-83-7686-678-9

Oprawa: twarda

Liczba stron: 480

Wymiary: 145x215

Kategoria: ,

Cena: 43,90 zł

Opis

NAJLEPSZA powieść Veroniki Roth,

autorki światowego megahitu Niezgodna.

 

Ona – zabija dotykiem, on –  jako jedyny jest na ten dotyk odporny.

 

Spętani przeznaczeniem to pełna niezwykłych wyobrażeń historia

o nadziei, walce i miłości, rozgrywana  w kosmicznym uniwersum.

 

Akos – syn narodu miłującego pokój i Cyra – zabijająca dotykiem, siostra bezwzględnego tyrana, który zmusza ją do zadawania bólu a nawet śmierci swoim politycznym przeciwnikom.  Życiem tych dwojga od narodzin rządzi przeznaczenie, a raz wypowiedziane przez wyrocznie losy stają się nieodwracalne. Ludy, do których należą, rywalizują i walczą o władzę na planecie Thuhve, w odległej galaktyce. Pewnego dnia  Akos zostaje brutalnie porwany. Od tej pory ma służyć Cyrze. Między dwojgiem, których więcej zdaje się dzielić niż łączyć, rodzi się uczucie, wymagające przebaczenia. W odzyskujący spokój świat wkraczają jednak demony przeszłości. Tyran – ojciec dziewczyny uważany za martwego – powraca z kosmicznej wędrówki, by zniszczyć życie mieszkańców planety.

 

Spętani przeznaczeniem to odważna opowieść o uczuciu, które wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, własnym obsesjom i dotychczasowym wyobrażeniom. Powieść wyraża to, co w prozie Roth najlepsze: niespieszny, pełen napięcia romans zanurzony w misternie skonstruowanym,  kosmicznym świecie. Poprzez różnorodność perspektyw oraz intryg – osobistych czy politycznych – autorka z niezwykłą wnikliwością ukazuje motywacje bohaterów, a rozmach epickiej narracji staje się okazją do zadania odważnych pytań. Czy przeznaczenie może spętać każdego z nas? Czy człowiek w imię własnych przekonań i emocji jest w stanie przeciwstawić się cywilizacji? I czy prawo boskie naprawdę stoi ponad ludzkim?

Po zekranizowanej Niezgodnej i bestsellerze Naznaczeni śmiercią nadchodzi wyczekiwany finał losów Cyry i Akosa.  Spętani przeznaczeniem ukazują Veronicę Roth jako pełnoprawną, dojrzałą pisarkę.

Veronica Roth – mając 21 lat, zadebiutowała cyklem Niezgodna, który stał się światowym hitem. Każda książka autorki gości na listach bestsellerów „New York Timesa”, „Wall Street Journal” czy „USA Today”. Wszystkie zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i odniosły międzynarodowy sukces. Czytelnicy Goodreads dwukrotnie wybrali powieść Veroniki Roth ulubioną książką roku w kategorii Young Adult Fantasy & Science Fiction. Autorka już doczekała się trzech hollywoodzkich ekranizacji.

 

Seria nagrodzona: New York Times bestseller, Wall Street Journal bestseller,
USA Today bestseller,  IndieBound bestseller.

 

Krótki zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=whNidZIwUJg

PIERWSZY TOM SERII

 

REKOMENDACJE ZAGRANICZNE:

„Roth mistrzowsko konstruuje fantastyczny świat, a w nim postaci, które wyróżniły już Niezgodną. Język pełen barw zdradza dojrzałe spojrzenie pisarza i filmowca. Czytelnicy z niecierpliwością czekali na ten tytuł”.

                                                                       –Voice of Youth Advocates (VOYA) 

„Aż kipi od zwrotów akcji! Pozycja obowiązkowa dla fanów Roth”.

                                                                                                          – Kirkus Reviews

„Podobnie jak w Niezgodnej otrzymujemy  solidne i wciągające tło opowieści. Roth ukazuje godny podziwu talent w kreowaniu nowych światów. Opisuje je w sposób niezwykle barwny, łatwo przekładalny także na język filmu”.

                                                                                                          – Chicago Tribune

„Tak, istnieje życie po Niezgodnej. Veronica Roth przeniosła się z post-apokaliptycznego Chicago do zupełnie nowej galaktyki. Jej fani wystrzelili mroczną opowieść o dojrzewaniu na listy bestsellerów USA TODAY”.

                                                                                                                      – USA TODAY

„Roth pokazuje świat przepełniony wyobraźnią, często brutalny, pełen politycznych intryg z niespiesznym romansem w samym środku. Fani autorki będą zachwyceni”.

Booklist

„Sposób budowania światów przez Roth jest imponujący. Każda nacja zaznacza swą inność. Czytelnik otrzymuje głęboki wgląd w motywacje postaci. Roth świadomie mówi o ważnych problemach takich jak moc własnej determinacji przeciwstawiona narzuconemu przeznaczeniu”.

                                                                                                          — Publishers Weekly

„The Guardian: Co stanowiło dla ciebie źródło inspiracji przy tworzeniu nowej serii złożonej z „Naznaczonych śmiercią” i „Spętanych przeznaczeniem”?

Veronica Roth: Tę serię rozpoczęłam wiele lat temu. Początkowo jako historię o młodym mężczyźnie oddzielonym od rodziny, który po latach wraca do niej jako skrajnie inna osoba. Byłam ciekawa, w jaki sposób oczekiwania bliskich wpłyną na jego zachowanie. Czy będzie próbował dostosować się na nowo? Fascynuje mnie motyw zmiany na lepsze. Podobnie jak w przypadku innych  książek science fiction i fantasy, źródeł inspiracji jest bardzo wiele, ale to właśnie motyw zmian był największą z nich”.

Veronica Roth dla The Guardian

 

 

AMAZON

„Ostatnio przeczytałam Naznaczonych śmiercią. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam po zamknięciu książki, było… przeczytanie jej od nowa! Dzika wyobraźnia, głęboko absorbująca fabuła i te postacie! Ale chyba najlepsze jest to, że proza Roth jest tak bardzo poetycka. Cudowna rzecz”.

                                                                       – Amazon, recenzja Denese S. Wong

 

„Kocham w Veronice Roth to, jak pisze i jak to mnie wciąga. Utożsamiam się z postaciami na poziomie emocjonalnym, zupełnie zapominając, że należą do innego, dystopijnego świata”.

                                                                                              – Amazon, recenzja Ginny
                                                                                                                     

„Roth znów kreuje piękny świat, gdzie dwoje herosów walczy o to w co wierzy najmocniej. Podobnie jak w serii Niezgodna, styl pisania Roth wciąga i nakłania do myślenia. Futurystyczna, kosmiczna opera”.

                                                                                              – Amazon, recenzja Dizzle