Rafał Dębski

Żelazny kruk – Wyprawa – Tom. I

Seria:

Data wydania: 19 września

ISBN: 978-83-7686-727-4

Oprawa: miękka

Liczba stron: 320

Wymiary: 135x200

Kategoria:

Cena: 34,90 zł

Opis

Pierwszy tom nowej trylogii fantasy dla młodzieży.

Pełna śmiertelnych niebezpieczeństw wyprawa, której celem jest ocalenie
życia najbliższych i walka z szerzącym grozę stworem, porywającym ludzi.

Nastoletni Evah, syn myśliwego, prowadzi nas przez zgrabnie wykreowany świat. Świat niby obcy, ale chwilami niepokojąco podobny do naszego.
Evah od początku nie ma lekko. Prześladuje go syn kowala, w chacie bieda aż piszczy.Jednak jego życie jest w miarę poukładane. Pewnego dnia wioskę, w której mieszka, pustoszą ludzie Żelaznego Kruka. Nad grobem poległego w walce ojca chłopak poprzysięga zemstę. Tylko gdzie szukać potwora, o którym nieliczni słyszeli, ale nikt go nigdy nie widział? Bohater musi wyruszyć w długą podróż, która wiedzie go przez leśne ostępy pełne zbójców, nawiedzone przez upiory bagna i miasta zamieszkałe przez oszustów i rzezimieszków. Na długim szlaku pozna nowych przyjaciół, ale też narazi się nowym wrogom i pozna smak zdrady. A każdy krok będzie go zbliżał do prawdy…

Andrzej Pilipiuk

Rafał Dębski

znany i ceniony autor powieści fantasy (m. in.: Łzy Nemesis, Czarny Pergamin, Gwiazdozbiór kata, serie: Wilkozacy czy Rubieże Imperium), swój nowy cykl kieruje tym razem do nastoletnich czytelników. Zainspirowany fenomenem popularności książek Johna Flanagana proponuje wyprawę do świata pełnego przygód i bohaterów ceniących odwagę, lojalność i przyjaźń.

 

 

 

 

Fot. z archiwum autora.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie książki z serii Żelazny Kruk