Tanith Lee

Piratika

Seria:

Data wydania: maj 2010

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski

Tytuł oryginału: Piratica

ISBN: 978-83-60010-90-7

Oprawa: miękka

Liczba stron: 350

Kategoria:

Cena: 32,50 zł

Opis

Niezwykła, przewrotna i inna, niż mógłby to sugerować tytuł, książka bestsellerowej autorki Tanith Lee, pełna szaleńczego humoru i akcji, prawdziwie morska opowieść pod piracką banderą.

Drżyjcie oceany! Drżyjcie piraci! Nadchodzi Artemizja Fitz-Willoughby, dla przyjaciół Art., szesnastoletnia córka legendarnej piratki, sławy mórz, pogromczyni morskich potworów, wspaniałej, niezapomnianej Molly. Przez ostatnie lata Art. nie miała pojęcia, kim naprawdę jest. Wiedziała, że nijak nie pasuje do szkoły dla dobrze urodzonych panienek, nikt jednak nie sądził, że wreszcie sobie PRZYPOMNI. Wybuch działa na flagowym okręcie pozbawił ją pamięci, ale oto amnezja prysła i Art., nie mogąc znieść zarówno nudnych koleżanek, jak i okropnego ojca, zwiewa ze szkoły, by kontynuować dzieło Molly.

Problem w tym, ze od czasu zatopienia statku wiele wody upłynęło w rzekach i sytuacja na pirackim rynku pracy uległa zmianom… Załoga, wciąż ta sama, niegdyś gromada budzących szacunek i postrach kamratów, teraz zarabia na życie w branży reklamowej. Art. nie ma ochoty zachwalać kawy, pływając w kółko jakąś starą mydelniczką Art. chce wracać na morze! Harda, twarda i zdecydowana, zmusza dawnych podwładnych Molly, by na poważnie zajęli się pirackim rzemiosłem. Sława jest na wyciągnięcie ręki!
Recenzje

Jeśli szukasz książki, przy której będziesz płakać ze śmiechu, historii, w której możliwa jest każda najbardziej nieprawdopodobna przygoda, a zwyczajna szesnastoletnia dziewczyna może zostać wielką bohaterką – “Piratika” jest właśnie dla ciebie.
Christine J. Warner, Amazon.com

Rozległe morza, przygody, utracona miłości, szaleni wrogowie oraz, na dokładkę, pies – czego więcej potrzeba, by stworzyć niesamowitą opowieść?
Kotori, Amazon.com

Przeczytaj także recenzję na portalu Kawerna.pl

Patronaty

              

Wszystkie książki z serii Piratika