Pola Rewako

Chilli

Data wydania: 13 luty

ISBN: 978-83-7686-730-4

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 338

Wymiary: 135x200

Kategoria:

Cena: 34,90 zł

Opis

  • Głos nowego, zbuntowanego pokolenia, pragnącego zbudować świat po swojemu.
  • Autorka to młoda, odważna debiutantka. Bezkompromisowa jak Dorota Masłowska.

 

CZASEM TRZEBA COŚ ZBURZYĆ, BY NA TYM ZBUDOWAĆ COŚ OD NOWA.

 

Mea, studentka pierwszego roku psychologii, zakłada anarchistyczną Grupę Demolka.

Przepełnieni ideałami młodzi ludzie wychodzą na ulice Gdańska, pragnąc wykrzyczeć całemu światu to, co ich boli. Nie chcą żyć dłużej w egoistycznym społeczeństwie nastawionym wyłącznie na materialny sukces.

Przeprowadzają kilka kontrowersyjnych akcji, by wyrwać ludzi z letargu, zatrzymać ich w gonitwie za kolejnym nowym porsche i zmusić, by zaczęli doceniać najprostsze lecz najważniejsze wartości. By zaczęli żyć naprawdę.

Mea dobrze wie, czego chce, do pewnego momentu wie też, jak osiągnąć swój cel.

Ale sytuacja wymyka się spod kontroli…

Czy uda jej się zbudować nowy wymarzony świat?

 

ZŁO BUNT DEMOLKA BÓL NIENAWIŚĆ PRZEGRYW  DESPERACJA  AGRESJA

CZY WARTO?

 

Zacząłem czytać „Chilli” – i nie przestałem, aż skończyłem. Był to jeden z tych miłych przypadków, kiedy miało się poczucie obcowania z czymś przekraczającym typową jakość szeregowego debiutu.

Pola Rewako przekonująco, sprawną ręką urodzonej fabularzystki pokazuje spory kawałek zbiorowego życiorysu najmłodszego polskiego pokolenia.

                  Tadeusz Nyczek, krytyk literacki, wieloletni przewodniczący jury nagród NIKE

 

Ta powieść zdumiewa, wstrząsa, bulwersuje i zmusza do refleksji. A co najważniejsze: pomaga docenić najprostsze wartości i przypomina, by w ferworze codzienności umieć cieszyć się każdą chwilą.

cyrysia.blogspot.com

                 

Powieść, która odciśnie swoje piętno na każdym z nas. Pozwoli nam dostrzec to, czego nie dostrzegamy gołym okiem. Uważam, że każdy kto ją przeczyta, zastanowi się głębiej nad sensem własnego istnienia.

czytaninka.blogspot.com

 

Znajdź Chilli na:

facebook.com/ChilliTheBook

twitter.com/chillithebook

instagram.com/chillithebook

 

POLA REWAKO – gdańszczanka z urodzenia, związana ze swoim miastem sercem i umysłem. Z racji rozległych muzycznych zainteresowań występowała m.in. w chórze Bel Canto, współorganizowała też w 2013 roku Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej czyli słynną FAMĘ. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, równolegle pracując nad swoją debiutancką powieścią „Chilli”.

Muzyka nadal jest silnie obecna w życiu autorki – często chodzi na koncerty a od paru lat również je organizuje dla kilku zaprzyjaźnionych zespołów. Prowadzi też blog po angielsku o tym jak być szczęśliwym – można go znaleźć na www.smileysociety.com  lub  www.instagram.com/smileysociety

Po zapracowanym dniu pełnym różnych projektów Pola Rewako lubi obejrzeć dobry serial lub film, grać w planszówki, a jeśli ma więcej czasu wolnego – najchętniej podróżuje.