Sara Holland

Everless – Tom I

Seria:

Data wydania: 12 czerwiec 2019

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska

Tytuł oryginału: Everless

ISBN: 978-83-7686-789-2

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 352

Wymiary: 145x215 mm

Kategoria:

Cena: 37,90 zł

Opis

  •  Seria: EVERLESS – Tom I – Dylogii
  • Czas jest więzieniem. Ona jest kluczem.
  • Bestseller New York Timesa dla fanek twórczości Holly Black, Leigh Bardugo, Victorii Aveyard, Kendare Blake, Stephanie Garber

Tom 2. Evermore – jesienią 2019

W królestwie Sempery czas jest walutą. Zaklęty jest w krwawym żelazie i tworzony z krwi poddanych. Siedemnastoletnia Jules musi zbliżyć się do śmiertelnie niebezpiecznej królowej i wrócić do Everless, by uratować życie ojca.

Everless to pałac jednego z pięciu największych rodów Sempery, królestwa rządzonego przez Królową, która przed wiekami stanęła na czele armii i wypędziła z kraju najeźdźców pragnących zdobyć tajemnicę krwawego żelaza. Tę tajemnicę odkryła legendarna para – Czarodziejka i Alchemik. To oni, wedle podań, nauczyli królową, jak z krwi poddanych tworzyć krwawe żelazo, czyli metal, w którym zaklęty jest czas. Biedacy muszą sprzedawać swoją krew, żeby zapłacić za ochronę, a arystokracja może dowolnie przedłużać sobie życie – kilkaset lat to norma.

W takim dość mrocznym świecie żyje główna bohaterka – Jules, siedemnastoletnia dziewczyna, która jako małe dziecko musiała wraz z ojcem – kowalem uciekać z Everless do małej wioski na prowincji w obawie przed zemstą Liama Gerlinga, starszego syna władców Everless. Liam próbował wepchnąć do ognia w kuźni swego młodszego brata, z którym Jules się przyjaźniła i którego uratowała od śmierci w płomieniach. Od tego czasu oboje z ojcem ukrywają się pod fałszywym nazwiskiem. Poznajemy Jules w momencie, gdy podejmuje ryzyko powrotu do Everless, aby jej ojciec nie musiał sprzedać resztki swej krwi. Ten powrót wiąże się z ogromnym ryzykiem, przed którym ojciec stara się ją ostrzec, ale ginie. Tajemnice mnożą się – łącznie z tym, że jej ojciec nie jest jej ojcem – i żeby je rozwikłać, Jules musi zbliżyć się do śmiertelnie niebezpiecznej Królowej.

Sara Holland ma wybitny dar opowiadania. Everless nadaje nowe, przerażające znaczenie określeniunasz czas dobiega końca. – Stephanie Garber, autorka bestsellera New York Timesa, Caraval.

W bogatym, wciągającym świecie opisanym przez Holland pod zewnętrzną powłoką piękna i wyrafinowania kryje się podskórny mroczny prąd. – Publishers Weekly

 

POZNAJ AUTORA:

Sara Holland dorastała w niewielkim miasteczku w stanie Minnesota, ale również w niezliczonych fikcyjnych światach książek. Po ukończeniu Wesleyan University pracowała w herbaciarni, w rejestracji dentysty oraz w budynku stolicy stanowej, dopóki nie przeniosła się do Nowego Jorku, aby zająć się pracą wydawniczą. Obecnie można ją znaleźć myszkującą w miejskich księgarniach lub szukającą nowych sposobów wprowadzenia kofeiny do organizmu.

Wszystkie książki z serii Everless