Amy Ewing

Klejnot

Seria:

Data wydania: wrzesień 2015

Tłumaczenie: Iwona Wasilewska

Tytuł oryginału: The Jewel

ISBN: 978-83-7686-306-1

Oprawa: miękka

Liczba stron: ok. 380

Wymiary: A5

Kategoria: ,

Cena: 37,90 zł

Opis

Otoczone dzikim oceanem Samotne Miasto podzielone jest na pięć położonych koncentrycznie dzielnic. Najbiedniejszy, zewnętrzny krąg to Bagno. Centralny, zamieszkały przez elitę, nosi dumną nazwę Klejnot.

Mieszkanki Klejnotu, które pragną mieć zdrowego potomka, kupują na dorocznych Aukcjach surogatki – obdarzone nadzwyczajnymi Auguriami dziewczęta, pochodzące z uboższych kręgów miasta.

Violet Lasting jest jedną z nich. Kupiona przez Diuszesę Jeziora dziewczyna trafia do pięknego pałacu i szybko przekonuje się, że za olśniewającą fasadą kryje się świat dalece bardziej okrutny, niż mogłaby sobie wyobrazić. Odziana w piękne suknie lecz pozbawiona wszelkich praw Violet jest tylko zabawką w rękach okrutnej szlachcianki, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć cel.

Jedyną nadzieją Violet jest niespodziewana przyjaźń, która wkrótce przerodzić się ma w zakazany romans.

A w Klejnocie za nieposłuszeństwo grozi śmierć…

 

AMY EWING  wychowała się w małym mieście w okolicach Bostonu. Miłość do książek zaszczepiła w niej matka – bibliotekarka. W 2000 Emy przeprowadziła się do Nowego Yorku i rozpoczęła studia aktorskie, szybko jednak zrezygnowała ze scenicznej kariery. Przez pewien czas imała się różnych zajęć, była między innymi kelnerką, asystentką, nianią i przedstawicielem handlowym, aż w końcu postanowiła zająć się pisaniem. Ukończyła kolejną szkołę i otrzymała tytuł magistra z kreatywnego pisania dla dzieci. Powieść „Klejnot” to jej praca magisterska.

Obecnie autorka mieszka w Harlemie. Całe dni spędza na pisaniu, jedzeniu sera i okazjonalnym oglądaniu serialu „Pamiętniki wampirów”.

 

REKOMENDACJA

„Pełna napięcia, prowokująca fabuła i bohaterowie, którym nie można się oprzeć. Czytając Klejnot, wręcz darłam kartki, aby jak najszybciej dojść do finału, który był totalnym zaskoczeniem. Chcę kontynuacji, teraz!”
Andrea Cremer, autorka bestsellerowego „Cienia nocy”

Wszystkie książki z serii Klejnot