Virginia Boecker

Łowczyni

Seria:

Data wydania: marzec 2016

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski

Tytuł oryginału: The Witch Hunter

ISBN: 978-83-7686-434-1

Oprawa: miękka

Wymiary: S6

Kategoria:

Cena: 37,90 zł

Opis

Elizabeth Grey służy w doborowej jednostce królewskich łowców czarownic. Wraz z kolegami całe życie poświęciła wyplenieniu z Anglii wszelkich przejawów magii, której uprawianie zakazane jest na mocy prawa. W tajemniczych okolicznościach jednak, sama Elizabeth zostaje oskarżona o posługiwanie się czarami, aresztowana i skazana na śmierć na stosie. Jej wybawicielem okazuje się człowiek, którego uważała za swojego najbardziej zaciętego wroga,- Nicholas Perevil, najpotężniejszy mag w królestwie. Czarownik składa jej propozycję – uratuje dziewczynę, jeśli ona w zamian pomoże zdjąć ciążącą na nim klątwę.

Problemem jest jednak przeszłość Elizabeth – byłej łowczyni czarownic – o której nowi towarzysze nie mają pojęcia. Jeżeli się dowiedzą, stos może się okazać najmniejszym z jej problemów. Próbująca znaleźć ratunek w magicznym świecie wiedźm, duchów i piratów oraz pewnego szalenie przystojnego uzdrowiciela, dziewczyna będzie musiała poważnie się zastanowić nad znaczeniem przyjaźni i wrogości, miłości i nienawiści, oraz dobra i zła.

Recenzje:

„Napisana pewnym piórem debiutancka powieść Boecker zawiera w sobie wiele dobrze znanych elementów gatunku – znajdujemy tu z rozmachem nakreślone tło, osadzoną w alernatywnej historii fabułę i magię. Z tych typowych składników powstaje jednak prawdziwie wybuchowa mieszanka. Dzięki genialnej narracji z perspektywy bohaterki i wyrazistym, sugestywnym opisom, każdą stronę czyta się z prawdziwym zachwytem.” – Publisher’s Weekly.

 

„Autorce udało się znakomicie wykreować alternatywną Anglię z szesnastego stulecia i postacie równie intrygujące, jak całych ich przesiąknięty magią świat. Ukazała również rzeczywistość brutalną i bolesną. W miarę rozwoju pełnej przygód fabuły obserwujemy też nieśmiały lecz uroczy wątek romantyczny, rozkwitający na tle czarów, tajemnic i krwawych porachunków.” – Booklist.

Wszystkie książki z serii Łowczyni