Marianne Curley

Mrok

Seria:

Data wydania: 2011

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska

Tytuł oryginału: Guardians of Time: The Dark

ISBN: 978-83-7686-054-1

Oprawa: miękka

Kategoria: ,

Cena: 39,90 zł

Opis

Drugi tom niezwykłej trylogii o Straży – tajemniczej organizacji strzegącej ludzkiej historii. Tym razem narratorami opowieścią są Isabel i tajemniczy Arkarian.

Isabel i Ethan, do których dołączył teraz wciąż sceptyczny wobec zadań Straży Matt, muszą udać się w podróż inną niż wszystkie. Arkarian, mistrz Ethana, został uprowadzony przez akolitów chaosu i uwięziony w koszmarnym, pełnym najbardziej nieprawdopodobnych stworzeń, świecie. Trybunał nie zgadza się na akcję ratunkową, jednak Isabel, której więź z Arkarianem jest coraz silniejsza, nie zważa na konsekwencje! Dziewczyna namawia Ethana i swego brata, by postawili wszystko na jedną kartę i zaryzykowali przyszłość swoją i całej organizacji…

Nagrody i wyróżnienia:

An International Reading Association’s Young Adult Choice for 2005

A Junior Library Guild Selection

An International Reading Association’s Teacher’s Choice for 2005

Z recenzji prasowych:

Dwutorowa narracja prowadzona przez dwie silne osobowości sprawia, że naprawdę trudno oderwać się od książki. Fabuła jest zaskakująca, pełna suspensu, a bohaterowie wzbudzają sympatię.
SPRESS Magazine

Czytelnicy po prostu pożrą tę książkę. Łyżką!
Kirkus Reviews

Pełni życia, wiarygodni bohaterowie… Zaskakująca powieść!
Booklist

 Z polskich recenzji „Straży”

Straż wciąga i wsysa, kunszt dramaturgiczny Curley wylatuje z bladych stronic i zabiera w szalony lot dookoła historii (ale jej ciekawych aspektów), miłości, wojny, zła, krwi, cierpienia, przerażenia (ale nie wulgarnych. Treści będą okay też dla młodszych czytelników), życiowych wyborów i trudnych decyzji.
Maciej Grylicki, wmpt.pl

Jeśli miałabym polecić młodemu czytelnikowi jakąś niedawno wydaną książkę, byłaby to właśnie historia Marianne Curley. To szczera powieść przygodowa z aspiracjami na fantasy, bez naciąganych pseudoidei i niemożebnie zaplątanych wątków.
Maryla Kowalska, Qfant.pl

Serdecznie polecam. „Straż” to taka perełka wśród nowości, oryginalna, z pomysłem i przez te czterysta stron nie sposób się nudzić.
amica-libri.blog.onet.pl

Wszystkie książki z serii Strażnicy Veridianu