Marisha Pessl

Neverworld Wake

Data wydania: 16 stycznia

Tłumaczenie: Zuzanna Byczek

Tytuł oryginału: Neverworld Wake

ISBN: 978-83-7686-754-0

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 364

Wymiary: 140x210

Kategoria: ,

Cena: 37,90 zł

Opis

  • Bestsellerowa autorka New York Timesa

 

  • Wyjątkowy, porywający thriller autorki Nocnego filmu i Wybranych zagadnień z fizyki katastrof (oba poprzednie tytuły bardzo popularne na lubimyczytac.pl)

 

  • Prawa do produkcji serialu na podstawie książki zakupiła wytwórnia Netflix. Ekranizacja w 2019 r.

 

  • Konstrukcja powieści to gotowy scenariusz do filmu. Krótkie rozdziały, suspensy i tajemnice potęgujące napięcie

 

 

Pięcioro przyjaciół. Tylko jedno z nich może przeżyć. Komu uda się wyrwać z koszmarnej otchłani? Jaką cenę będzie musiał zapłacić?
Wyjątkowy, porywający thriller, w którym czas zapętlił się w wiecznym powtórzeniu.

 

Beatrice Hartley i pięcioro jej najlepszych przyjaciół tworzyli świetną ekipę. Ale wszystko zmieniła śmierć Jima, geniusza muzycznego i chłopaka Beatrice.
Rok po zakończeniu szkoły Beatrice wraca do Wincroft – nadmorskiej posiadłości, gdzie spędzili razem wiele wieczorów, dzielili się tajemnicami i planowali zmienić świat. Beatrice ma nadzieję, że pozna odpowiedzi na mroczne pytania dotyczące okoliczności śmierci Jima. Podejrzewa, że jej przyjaciele wiedzą znacznie więcej, niż chcą zdradzić. Beatrice czuje, że nigdy nie pozna prawdy.
Rankiem, po burzy, do drzwi puka tajemniczy mężczyzna. Beztroskim tonem oznajmia coś, co wydaje się niemożliwe: czas się zatrzymał, zapętlił się w wiecznym powtórzeniu, które zdołają przerwać, tylko jeśli podejmą niezwykle trudną decyzję.
Beatrice dostaje ostatnią szansę, by poznać odpowiedzi na dręczące ją pytania… I ostatnią szansę,
by żyć. Tak zaczyna się Pętla w Neverworld.

 

Powieść Marishy Pessl charakteryzuje niepokojąca konstrukcja wymyślonego świata, gęsta atmosfera i wciągający wątek psychologiczny. Czyta się z zapartym tchem aż do zaskakującego zakończenia.