Barbara Sęk

Nowakowie – Tom 2 – Uchylone drzwi

Data wydania: 12 czerwiec 2019

Tytuł oryginału: Nowakowie - Tom 2 - Uchylone drzwi

ISBN: 978-83-7686-801-1

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 368

Wymiary: 135x200 mm

Kategoria:

Cena: 34,90 zł zł

Opis

Drugi tom sagi o współczesnej rodzinie, która doświadcza rozpadu.

Niebanalna historia miłości wystawionej na próbę i rodziny, o którą trzeba zawalczyć. Co kryje się za piękną fasadą pozornie kochających się bliskich?
Pełna napięcia, odarta ze stereotypów opowieść o próbach stworzenia patchworkowej więzi.

Krzysztof wyprowadza się z domu, gdy jego romans wychodzi na jaw. Pod opieką byłej żony, Małgorzaty, zostawia czwórkę dzieci. Sądzi, że z czasem zaakceptują jego nową partnerkę i córkę, która mu urodziła. Liczy też, że Małgorzata po rozwodzie zdoła się usamodzielnić i ułożyć sobie na nowo życie. Krzysztof głęboko wierzy, ze wszyscy uporządkują wzajemne relacje w taki sposób, by nikt nie czuł się pokrzywdzony. Emocjonująca historia o odpowiedzialności zbiorowej, porzucanych i porzucających, zdradzanych i zdradzających, z których – wbrew stereotypom – nikomu nie można jednoznacznie przyklasnąć ani nikogo potępić. Wielowątkowa, epicka tetralogia o winnych – dorosłych oraz niewinnych – dzieciach. Każdemu z nich przyjdzie stanąć do walki o majątek, wspólne relacje, uczucia i wartości, którymi kierowali się dotychczas.

Czy wyjdą cało z pojedynku o więzi rodzinne?

W niecały rok po rozpadzie rodziny Nowakowie snują dalekosiężne plany…

MONIKA marzy o drugim dziecku. Liczy, że wybudują dom, mimo że na narzeczonym spoczywa obowiązek alimentacyjny wobec byłej żony i dzieci z pierwszego małżeństwa.

MAŁGORZATA marzy, by Krzysztof przy rozwodzie pozwolił jej zachować ogromną posiadłość,w której wychowali dzieci.

TOMEK marzy o wyfrunięciu z gniazda. Nie ułoży już stosunków z bratem, który potępił go za to, że postawił na uczciwość.

KASIA marzy, by znaleźć się jak najdalej od matki. Nie potrafi się z nią porozumieć i obwinia ją za rozłam w klanie. Zdecydowanie większą sympatią obdarza nową partnerkę ojca.

ŁUKASZ marzy, by przywrócić dawny ład i wyeliminować macochę oraz przyrodnią siostrę z ich życia.

KUBA marzy, by mama i Monika się polubiły, rodzeństwo uznało Karolinę za jedną z nich i wszyscy zamieszkali razem.

KRZYSZTOF zaś, będąc w epicentrum sprzecznych interesów, marzy już wyłącznie o zakończeniu konfliktów. Niezmiennie usiłuje się rozdwoić, gasić pożary i jak najlepiej spełniać oczekiwania bliskich. Co zrobi, gdy dowie się o groźnej chorobie Małgorzaty? Czy Monika zniesie to, że Nowak znowu nie będzie w stanie poświecić się w pełni swojej nowej rodzinie?

Wzruszająca, pełna emocji książka o trudnych wyborach i krętych ścieżkach współczesnej rodziny. Napisana pięknym językiem opowieść o porzucających i porzucanych, o skrywanych namiętnościach i obowiązku wobec rodziny. Lekcja o tym, co znaczy kochać. Tutaj nic nie jest takie, jak się na początku wydawało.
Gabriela Gargaś

Wspaniała, wielowątkowa opowieść o życiu zbudowanym na kłamstwie. To się czyta!
Magdalena Majcher

 
POZNAJ AUTORA:

fot. autorki: Wojtek Biały

Barbara Sęk – (ur. 1985 w Krakowie) – autorka powieści społeczno-obyczajowych. Tworzy prozę środka: przystępną w formie, wymagającą w treści. Największy nacisk kładzie na wiarygodny rys psychologiczny postaci oraz złożony realistyczny konflikt z ich udziałem. Wyznaje dewizę: SĘK w tym, by pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dnia, a myślał o lekturze trzy lata. Interesuje się psychologią społeczną, dramatem starożytnym, szekspirowskim, romantycznym i współczesnym. W wolnych chwilach najchętniej wsiada w samochód, by jechać przed siebie bez celu. Zafascynowana literaturą jako podstawą muz i filmem oraz teatrem jako syntezą sztuk, co znajduje odzwierciedlenie w jej stylu. Od dawna żona, matka trzynastoletniego Sebastiana, wierna pani wiernego goldena retrievera o imieniu Bajzel. Wraz z rodziną mieszka w Krakowie.

Wyznaje dewizę: „SĘK W TYM, aby pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata”.

 

 

 

 

 

 

Pierwszy tom cyklu:

„Nowakowie. Kruchy fundament”

ukazał się 2018 w roku nakładem

wydawnictwa W.A.B.