Holly Black

Okrutny książę – Tom I

Seria:

Data wydania: 19 września

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Tytuł oryginału: The Cruel Prince

ISBN: 978-83-7686-724-3

Oprawa: miękka

Liczba stron: 400

Wymiary: 135x200

Kategoria: ,

Cena: 39.90 zł

Opis

  • Pierwszy tom trylogii. Historia siedemnastoletniej dziewczyny, która została porwana do krainy elfów i będzie musiała poradzić sobie w niebezpiecznej krainie magii.
  • Holly Black to autorka #1 na listach bestsellerów New York Timesa. Znana i ceniona wśród polskich czytelników autorka książek fantasy dla młodzieży (Kroniki Spiderwick), jedna z czołowych pisarek amerykańskich z ponad 10 milionami sprzedanych książek w 35 krajach https://blackholly.com/.
  • Prawa do ekranizacji kinowej Okrutnego księcia kupiła wytwórnia Universal Pictures.
  • To już druga powieść autorki przeniesiona na wielki ekran; w 2008 roku został nakręcony film na podstawie serii Kroniki Spiderwick w reż. Marka Watersa.=

Krwawa zbrodnia na zawsze odmienia los trzech sióstr. Zostają porwane do świata elfów, bajecznego Elysium. Upływa dziesięć lat; Jude pragnie za wszelką cenę odnaleźć swoje miejsce w krainie elfów – lecz dumni elfowie gardzą śmiertelniczką, a wzgardliwszy od innych jest książę Cardan, najmłodszy i najokrutniejszy z potomków Najwyższego Króla.

By zdobyć pozycję na Dworze, musi rzucić Cardanowi wyzwanie – a następnie ponieść konsekwencje.

Jude poznaje labirynt intryg i ułudy, odkrywa własną przebiegłość i to, że zdolna jest zadać ból a nawet śmierć. Gdy za sprawą zdradzieckich knowań elfowym dworom zagraża niebezpieczeństwo pogrążenia się w chaosie krwawej wojny, Jude gotowa jest narazić życie, by ocalić siostry i Królestwo.

Pierwsza część trylogii o podstępach i żądzy władzy, czarach i magii – razem z Jude odkrywamy misterną sieć elfowych intryg.

Holly Black jest autorką międzynarodowych bestselerów fantasy i laureatką licznych nagród literackich. W Polsce ukazały się dotąd dwie jej książki z cyklu Wielkomiejska baśńDanina i Waleczna. Mieszka w Massachusetts w domu z sekretnymi drzwiami.

REKOMENDACJE:

Holly Black to prawdziwa Królowa Elfów.

– Victoria Aveyard, autorka serii Czerwona Królowa

Książka niebezpieczna i nieokiełznana, mroczny literacki klejnot.

Leigh Bardugo, autorka bestsellerowej Szóstki wron

W tajemniczym świecie Holly Black wszystko, co się świeci, nie jest złotem, lecz grozą w czystej postaci.

– Megan Whalen Turner, autorka serii Złodziej Królowej

Książka piekielnie mocna, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji. Nie sposób się od niej oderwać!

– Kelly Link, autorka Get in Trouble

foto:puszkapandory.com

Wszystkie książki z serii Okrutny książę