Mindee Arnett

Onyx & Ivory

Data wydania: 13 marca

Tłumaczenie: Paulina Braiter

Tytuł oryginału: Onyx & Ivory

ISBN: 978-83-7686-771-7

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 432

Wymiary: 145x210

Kategoria:

Cena: 39,90 zł

Opis

  • Dla wielbicieli książek Leigh Bardugo i Sarah Raasch
  • Autorka przenosi czytelników do pięknego, pochłaniającego i niebezpiecznego świata fantasy,
    w którym nic nie jest takie, jak się wydaje

Nazywają ją Zdrajczynią Kate. To przydomek, który Kate Brighton odziedziczyła po ojcu, po tym, jak próbował zabić arcykróla Rime.

Wypędzona z szeregów szlachty Kate pracuje jako kurierka pocztowa. W tym fachu mogą przetrwać tylko najlepsi i najszybsi z jeźdźców, bo kiedy zapada noc, na świat wychodzą gadźce – mordercze bezskrzydłe smoki. Na szczęście Kate ma sekret, który zapewnia jej przewagę. Jest dzikunką, władającą zakazaną magią, która pozwala jej wpływać na umysły zwierząt.

I właśnie ta magia doprowadza ją do miejsca, gdzie gadźce za dnia dokonały masakry całej karawany, z której ocalał tylko Corwin Tormane, syn króla. Jej pierwsza miłość, chłopak, którego poprzysięgła zapomnieć po tym, jak skazał jej ojca na śmierć.

Teraz, gdy ich drogi znów się skrzyżowały, Kate i Corwin muszą zapomnieć o przeszłości, by stawić czoło nowemu zagrożeniu i jeszcze mroczniejszym siłom, budzącym się w królestwie.

 

Onyks & Ivory to porywająca opowieść o potworach, magii i miłości.

– Susan Dennard, autorka bestsellerowej Truthwitch.

 

PATRONAT SZUFLADY: Mindee Arnett „Onyx&Ivory”

 

Wielką zaletą „Onyx&Ivory” jest kreacja świata przedstawionego
– pięknego, pełnego magii, ale i śmiertelnie niebezpiecznego.

Arnett stawia w swojej powieści jak najbardziej aktualne pytania o wolność drugiego człowieka i jej granice. Bo „Onyx&Ivory” to także opowieść o tym, jak mocno strach przed potencjalnym niebezpieczeństwem i propaganda potrafią wzbudzić w ludziach nienawiść.

 

Mindee Arnett to uznana autorka powieści Avalon i Polaris, a także cyklu Nightmare. Mieszka na farmie w Ohio, pośród koni, z mężem, dwójką dzieci, kilkoma psami i nieprzystojną liczbą kotów. Można ją znaleźć w sieci na stronie mindeearnett.com.