Max Brailer

OSTATNIE DZIECIAKI NA ZIEMI – I COŚ KOSMICZNEGO – Tom IV

Seria:

Data wydania: 16 Październik 2019

Tłumaczenie: Piotr Jankowski

Tytuł oryginału: The last kids on the Earth. Cosmic Beyond

ISBN: 978-83-7686-826-4

Oprawa: miękka

Liczba stron: 272

Wymiary: 135x200 mm

Kategoria:

Cena: 29,90 zł

Opis

  • Seria: OSTATNIE DZIECIAKI NA ZIEMI – I COŚ KOSMICZNEGO – Tom IV
  • Czwarty tom serii o czwórce prawdopodobnie ostatnich dzieci na Ziemi.
  • Prześmieszna seria, pełna błaznujących dzieciaków i zwariowanych gadżetów.
  • Max Brallier to bestsellerowy autor New York Timesa, twórca ponad trzydziestu książek i gier. Seria trafiła na listę bestsellerów „The New York Times” i „USA Today”; wydrukowano ponad dwa miliony egzemplarzy!
  • Rekomendacja Jeffa Kinney’a, autora Dziennika cwaniaczka: Przerażająco zabawna! Dostarcza dreszczyku emocji i jeszcze więcej śmiechu!

 

W czwartej części „Ostatnich dzieciaków na Ziemi” Maxa Bralliera i Douglasa Holgate’a, dzielny i zwariowany bohater Jack Sullivan i jego przyjaciele znów walczą ze złem. Nieoczekiwanie, ich przeciwnikiem staje się… inny człowiek! Tym razem akcja rozgrywa się w środku zimy i wszędzie leży głęboki śnieg. Dobre potwory boją się śniegu i lodu, a dzieci nie mają najlepszych ubrań na zimę, ale pomimo tego starają się pokazać dobrym potworom, jak fajnie można się bawić na śniegu i jakie piękne jest Boże Narodzenie.


Jednak zabawa w wielką wojnę na śnieżki zostaje brutalnie przerwana, kiedy ktoś kradnie broń Jacka, Tasak Louisvilski – czyli rozłupany kij baseballowy. Złodziejką jest kobieta o imieniu Evie, która jeździ na jednorękim potworze o imieniu Meathook. Okazuje się, że Evie próbuje przywołać Ghazta, strasznego szczura-potwora, generała zombiaków.


Kiedy dzieciaki prawie już znajdują Evie i Tasak, dowiadują się, że kradzież broni jest tylko częścią mrocznego planu przejęcia świata. I okazuje się, że jedynym sposobem, w jaki przyjaciele mogą pokonać Ghazta, jest zniszczenie Tasaka.
Czy wydarzy się bożonarodzeniowy cud? Czy uda im się uratować świat?

 

Sympatyczne postacie, mnóstwo przygód i obfitość lepkich, oślizłych potworów – wszystko to sprawia, że aż chce się czytać.
– Booklist

Apokaliptyczna przygoda z całą masą nieustraszoności i dowcipna opowieść Jacka wraz z trafionymi rysunkami Holgate’a składają się na świetną lekturę, szczególnie dla chłopaków, którzy zazwyczaj niezbyt może chętnie sięgają po książkę.
– Kirkus Reviews

Czytelnicy w wieku gimnazjalnym, szczególnie chłopcy, nie mogą nie polubić Jacka Sullivana, z jego kapitalną mieszanką poczucia humoru, zuchwałości i pozornej gamoniowatości. Połączenie tekstu z ilustracjami jest doskonałym przykładem tego, jak może i powinna wyglądać powieść graficzna.
– Kirkus Reviews

Książka dostarcza mnóstwa śmiechu. Obrzydliwie świetna zabawa i zaskakująco zniuansowany rozwój postaci.
– School Library Review

Akcja jak w grach wideo, okropne żarty, częste odniesienia do kultury popularnej i sprytne dialogi sprawiają, że to świetna propozycja dla nie lubiących czytać. Można ją też polecić fanom Cwaniaczka lubiących przygody w stylu horroru.
– Booklist

Młodym miłośnikom zombie spodoba się ta nowa seria, w której jest tyle oślizłości (umarlaków) i tyle dzielności (dzieciaków), ile mogą zapragnąć.
– The Bulletin of the Center for Children’s Books.

Niebywale śmieszne! Kpiny i żarty z czasów końca świata.
– Publisher’s Weekly

 

POZNAJ AUTORA:

Fot. Bruton Gaster

Max Brallier to bestsellerowy autor New York Timesa. Tworzy książki i gry dla dzieci i dorosłych, m.in. Poptropica: Mystery of the Map, Galactic Hot Dogs, Can YOU Survive the Zombie Apocalypse?, Nights of the Living Dead. Pisał także książki dla takich marek jak: LEGO, Adventure Time, Regular Show, Steven Universe, and Uncle Grandpa. Mieszka w Nowym Jorku z żoną i córką.

Wszystkie książki z serii Ostatnie dzieciaki na Ziemi