Max Brailer

OSTATNIE DZIECIAKI NA ZIEMI – Król Koszmarów  – Tom III

Seria:

Data wydania: 16 Październik 2019

Tłumaczenie: Piotr Jankowski

Tytuł oryginału: The last kids on the Earth. Nightmare King

ISBN: 978-83-7686-825-7

Oprawa: miękka

Liczba stron: 264

Wymiary: 135x200 mm

Kategoria:

Cena: 29,90 zł zł

Opis

  • Seria: OSTATNIE DZIECIAKI NA ZIEMI – Król Koszmarów  – Tom III
  • Trzeci tom serii o czwórce prawdopodobnie ostatnich dzieci na Ziemi.
  • Prześmieszna seria, pełna błaznujących dzieciaków i zwariowanych gadżetów.
  • Max Brallier to bestsellerowy autor New York Timesa, twórca ponad trzydziestu książek i gier. Seria trafiła na listę bestsellerów „The New York Times” i „USA Today”; wydrukowano ponad dwa miliony egzemplarzy!
  • Rekomendacja Jeffa Kinney’a, autora Dziennika cwaniaczka: Przerażająco zabawna! Dostarcza dreszczyku emocji i jeszcze więcej śmiechu!

 

Trzecia część cyklu zaczyna się od znalezienia radia. Jack i jego przyjaciele słyszą transmisję radiową i głosy innych ludzi ocalałych z Apokalipsy Potworów.
Nabierają nadziei na znalezienie swoich rodzin – wszyscy oprócz Jacka. Jest sierotą i nie ma rodziny, do której mógłby wrócić.


Chłopiec postanawia udowodnić swoim przyjaciołom, że fajnie jest tak, jak jest – ostatnie dzieciaki mają swobodę robienia tego, co chcą i kiedy chcą, mogą jeść niezdrowe jedzenie, chodzić późno spać i mają najfajniejszy na świecie domek na drzewie.
Jack wpada na pomysł super atrakcji, która przekona przyjaciół, żeby się nie rozdzielali, żeby nie szukali innych ocalonych, tylko zostali z nim. Cała czwórka przedostaje się więc na grzbiecie olbrzymiego dobrego potwora do otoczonego przez zombie wspaniałego wesołego miasteczka, w którym świetnie się bawią.


Pojawia się jednak Król Koszmarów, skrzydlaty potwór, który już wcześniej ścigał Jacka, i który ma zdolność wnikania do jego umysłu i pokazywania mu wizji na temat przyszłości – a niektóre z nich są straszne. Potwór niszczy radio i porywa Jacka – a to jeszcze nie są najgorsze wydarzenia, w których przyjdzie uczestniczyć ostatnim dzieciakom na Ziemi. Reżżóch, straszliwy Niszczyciel Światów, nie zrezygnował wcale z przedostania się z innego wymiaru do ich rzeczywistości…

 

Sympatyczne postacie, mnóstwo przygód i obfitość lepkich, oślizłych potworów – wszystko to sprawia, że aż chce się czytać.
– Booklist

Apokaliptyczna przygoda z całą masą nieustraszoności i dowcipna opowieść Jacka wraz z trafionymi rysunkami Holgate’a składają się na świetną lekturę, szczególnie dla chłopaków, którzy zazwyczaj niezbyt może chętnie sięgają po książkę.
– Kirkus Reviews

Czytelnicy w wieku gimnazjalnym, szczególnie chłopcy, nie mogą nie polubić Jacka Sullivana, z jego kapitalną mieszanką poczucia humoru, zuchwałości i pozornej gamoniowatości. Połączenie tekstu z ilustracjami jest doskonałym przykładem tego, jak może i powinna wyglądać powieść graficzna.
– Kirkus Reviews

Książka dostarcza mnóstwa śmiechu. Obrzydliwie świetna zabawa i zaskakująco zniuansowany rozwój postaci.
– School Library Review

Akcja jak w grach wideo, okropne żarty, częste odniesienia do kultury popularnej i sprytne dialogi sprawiają, że to świetna propozycja dla nie lubiących czytać. Można ją też polecić fanom Cwaniaczka lubiących przygody w stylu horroru.
– Booklist

Młodym miłośnikom zombie spodoba się ta nowa seria, w której jest tyle oślizłości (umarlaków) i tyle dzielności (dzieciaków), ile mogą zapragnąć.
– The Bulletin of the Center for Children’s Books.

Niebywale śmieszne! Kpiny i żarty z czasów końca świata.
– Publisher’s Weekly

 

POZNAJ AUTORA:

Fot. Bruton Gaster

Max Brallier to bestsellerowy autor New York Timesa. Tworzy książki i gry dla dzieci i dorosłych, m.in. Poptropica: Mystery of the Map, Galactic Hot Dogs, Can YOU Survive the Zombie Apocalypse?, Nights of the Living Dead. Pisał także książki dla takich marek jak: LEGO, Adventure Time, Regular Show, Steven Universe, and Uncle Grandpa. Mieszka w Nowym Jorku z żoną i córką.

Wszystkie książki z serii Ostatnie dzieciaki na Ziemi