Max Brailer

Ostatnie dzieciaki na Ziemi – Tom I

Seria:

Data wydania: 15 maja

Tłumaczenie: Piotr Jankowski

Tytuł oryginału: The Last Kids on Earth

ISBN: 978-83-7686-786-1

Oprawa: miękka

Liczba stron: 232

Wymiary: 135x200 mm

Kategoria: ,

Cena: 29,90 zł

Opis

  • Seria: OSTATNIE DZIECIAKI NA ZIEMI  – Tom I
  • Ekranizacja w Netfixie w październiku 2019!
  • Prześmieszna seria, pełna błaznujących dzieciaków i zwariowanych gadżetów. Idealne połączenie Dziennika cwaniaczka z Żywymi trupami
  • Max Brallier to bestsellerowy autor New York Timesa, twórca ponad trzydziestu książek i gier. Seria trafiła na listę bestsellerów „The New York Times” i „USA Today”; wydrukowano ponad dwa miliony egzemplarzy!
  • Rekomendacja Jeffa Kinney’a, autora Dziennika cwaniaczka: Przerażająco zabawna! Dostarcza dreszczyku emocji i jeszcze więcej śmiechu!

Zabawne przygody grupki dzieciaków, które przetrwały apokalipsę. Wyposażone w zapas cukierków i szalone pomysły, walczą z potworami i zombiakami. Komiksowe ilustracje i duża dawka humoru.

Odkąd nad miastem zapanowała apokalipsa potworów, Jack Sullivan, zwyczajny trzynastolatek, mieszka w swoim domku na drzewie, którego bronią katapulty i fosa, nie wspominając o grach wideo i niekończącej się dostawie ciasteczek i lemoniady, Oreo i Mountain Dew, które przynosi z opuszczonych sklepów. Jednak w pojedynkę Jack nie ma szans przeciwko bandom żywych trupów, Skrzydlatym Bydlakom, Winostworom i Buldożerom, a już na pewno nie poradzi sobie z okropnym, inteligentnym potworem, znanym jedynie jako Blarg. Jack tworzy więc drużynę, którą tworzą: Quint – jego nieco ciamajdowaty najlepszy kumpel, Dirk – były łobuz i postrach gimnazjum, Rover – domowy, dobry potwór, no i June – obiekt jego westchnień. Z ich pomocą Jack zamierza pokonać Blarga, zdobyć najważniejszą Sprawność Pogromcy Apokalipsy i przestać wreszcie być zwyczajnym nastolatkiem! Czy mu się to uda?

Cała historia ukazana jest w postaci tekstu przemieszanego z czarno-białymi ilustracjami – to doskonała książka dla każdego dzieciaka, który marzył o wystąpieniu w stworzonym przez siebie komiksie lub grze wideo.

Prześmieszna seria, pełna błaznujących dzieciaków i zwariowanych gadżetów. Zapasu zombiaków i gigantycznych potworów wystarczy dla każdego!  Idealna seria dla każdego dziecka, które marzyło o tym, by zagrać w swoim własnym komiksie lub grze wideo.

 

 

POZNAJ AUTORA:

Fot. Bruton Gaster

Max Brallier to bestsellerowy autor „New York Timesa”, twórca ponad trzydziestu książek i gier. Seria trafiła na listę bestsellerów „The New York Times” i „USA Today”. Wydrukowano ponad dwa miliony egzemplarzy.

 

 

 
 
 
 
 
 

Sympatyczne postacie, mnóstwo przygód i obfitość lepkich, oślizłych potworów – wszystko to sprawia, że aż chce się czytać.
– Booklist

Apokaliptyczna przygoda z całą masą nieustraszoności i dowcipna opowieść Jacka wraz z trafionymi rysunkami Holgate’a składają się na świetną lekturę, szczególnie dla chłopaków, którzy zazwyczaj niezbyt może chętnie sięgają po książkę.
– Kirkus Reviews

Czytelnicy w wieku gimnazjalnym, szczególnie chłopcy, nie mogą nie polubić Jacka Sullivana, z jego kapitalną mieszanką poczucia humoru, zuchwałości i pozornej gamoniowatości. Połączenie tekstu z ilustracjami jest doskonałym przykładem tego, jak może i powinna wyglądać powieść graficzna.
– Kirkus Reviews

Książka dostarcza mnóstwa śmiechu. Obrzydliwie świetna zabawa i zaskakująco zniuansowany rozwój postaci.
– School Library Review

Akcja jak w grach wideo, okropne żarty, częste odniesienia do kultury popularnej i sprytne dialogi sprawiają, że to świetna propozycja dla nie lubiących czytać. Można ją też polecić fanom Cwaniaczka lubiących przygody w stylu horroru.
– Booklist

Młodym miłośnikom zombie spodoba się ta nowa seria, w której jest tyle oślizłości (umarlaków) i tyle dzielności (dzieciaków), ile mogą zapragnąć.
– The Bulletin of the Center for Children’s Books.

Niebywale śmieszne! Kpiny i żarty z czasów końca świata.
– Publisher’s Weekly

Wszystkie książki z serii Ostatnie dzieciaki na Ziemi