Gwyneth Rees

Przygody zębowej wróżki

Seria:

Data wydania: grudzień 2006

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska

Tytuł oryginału: Fairy Gold

ISBN: 83-60100-29-3

Oprawa: miękka

Wymiary: 125x195

Kategoria:

Cena: 18,50 zł

Opis

Lucy nie wierzyła włsnym oczom, gdy obudziła się pewnego razu w środku nocy i zobaczyła w pokoju młodszej siostry dwie skrzydlate istotki. Wróżki powiedziały, że nazywają się Złotko i Miłka i są Zębowymi Wróżkami. Podstawowym zadaniem takich wróżek jest odbieranie od dzieci mlecznych ząbków, które maluchy chowają pod poduszkę, i przerabianie ich za pomocą zaklęcia w złociste Dobro. Czarodziejska Kraina ma jednak poważny problem. Otóż pewna samolubna wróżka zapragnęła zagarnąć całe Dobro dla siebie. Czy Lucy, przy wsparciu królowej Zębowych Wróżek i swych nowych przyjaciółek, zdoła powstrzymać wróżkę- złodziejkę, zanim całe dobro przepadnie?

Recenzje


Dobro w ząbku zaklęte.Czy macie jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące znikających mlecznych ząbków spod poduszki? A może w ogóle ich tam nie wkładacie? Może nigdy tego nie robiliście? Jeżeli jednak coś wam jeszcze z mlecznego zestawu zostało, i nie jest to sztuczna szczęka po dziadku, zapraszamy do tej książeczki. Z niej dokładnie dowiecie się, jak to się dzieje, że zarazem dorośli, jak i magia, mogą żyć obok siebie. Że wciąż istnieją zębowe wróżki i tak naprawdę, mleczne ząbki, to bardzo ważna sprawa… I, że tak naprawdę wiele więcej jest możliwe.

A jeżeli wczytacie się głębiej, odkryjecie kryminalną historię spisku w Czarodziejskiej Krainie. Spisku, który miał na celu przejęcie całego dobra ze świata. Dobra, które właśnie jest zaklęte w owych mlecznych ząbkach. Pozostawionych przez dzieci, które jeszcze wierzą w bajki…

Choć po lekturze tej historii, która nie tylko zapewnia piękne sny, możecie spokojnie od nowa zacząć wierzyć we wróżki. Chociaż bardzo dorosłym nie polecamy pozostawiania ząbków pod poduszką!!! Za to spotkanie z Miłką i Złotkiem jak najbardziej, najlepiej w towarzystwie. Dowiecie się, że czasem wystarczy nie koniecznie ząbek, ale po prostu kawałek czekolady, na który wszystkie rodzaje wróżek, łapią się. Może następnym razem przybędą nie one, ale wróżki z ogrodu? Albo te, które poczęstują was czarodziejskim pyłem. I pozwolą znowu wtopić się w krainę baśni, gdzie wszystko jest możliwe? Na skrzydłach bajek i legend, możecie unieść się w świat bez przemocy, w którym wciąż działają dobre życzenia i spełniają się marzenia.

merlin.pl, Marzena Kowalska

Wszystkie książki z serii Wróżki do poduszki