Justyna Drzewicka

Ratownicy Czasu – Tom 2 – Nad wodami Nilu

Zapowiedź

Seria:

Data wydania: 25 marca 2020

Tytuł oryginału: Ratownicy Czasu - Nad wodami Nilu

ISBN: 978-83-7686-870-7

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 352

Wymiary: 135x200 mm

Kategoria:

Cena: 37,90 zł zł

Opis

Drugi tom cyklu RATOWNICY CZASU, w którym bohaterowie przenoszą się do starożytnego Egiptu

Pełna humoru i subtelnie podanej wiedzy historycznej opowieść o podróży w czasie.

Książkę wzbogacają humorystyczne, komiksowe rysunki autorstwa Jędrzeja Łanieckiego oraz atrakcyjnie wyróżnione przypisy z mnóstwem ciekawostek i interesujących faktów ze starożytnego Egiptu.

Bohaterowie serii to dwójka współczesnych trzynastolatków, Sara i Daniel, którzy zostają zabrani w podróż do przeszłości przez sympatycznego nicponia z 2118 roku. Można by go nazwać humanoidem, gdyby nie to, że ma postać kota o osobowości na pół kociej, na pół „nastoletniej”. To nie działanie czarów – podróż w czasie jest możliwa dzięki technologii z czasów kota.

W pierwszym tomie cyklu bohaterowie udają się do Bolonii końca XV wieku, gdzie studiuje Mikołaj Kopernik. Nie potrafią odmówić sobie podróży – fascynuje ich świat, który znają tylko z filmów i książek, ale chcą też zerknąć na prawdziwego Kopernika, z krwi i kości, a nie sztywną i pozbawioną życia postać patrona ich szkoły.

Przygoda, która miała przyjemna i bezpieczna, okazuje się skomplikowana wskutek lekkomyślności kota, który ściąga do oprogramowania wirus, co zmienia nie tylko przeszłość, ale też piętrzy przeszkody uniemożliwiające bohaterom powrót do domu, do swoich czasów. Od ich pomysłowości, odwagi i determinacji zależy nie tylko sukces misji powrotnej, ale też przyszłość Mikołaja Kopernika, który bez pomocy trójki archeoturystów nie zostanie astronomem.

„Ratownicy czasu” łączą typowe dla tej Autorki fabularny rozmach, ujmujące postaci oraz językowe bogactwo z niezwykłym poczuciem humoru i subtelnie podaną historyczną wiedzą.

POZNAJ AUTORA:

Justyna Drzewicka – zadebiutowała młodzieżowym cyklem fantasy „Niepowszedni”, wyróżnionym w swych kategoriach m.in. nominacją w plebiscycie Książka Roku 2016 Lubimy czytać.pl oraz tytułem Najlepszej Książki Roku przyznanym przez jury portalu Granice.pl. Tworząc fantastykę, od lat poświęca się jej również jako zagorzała czytelniczka. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Uzyskała też dyplom MBA i ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim studia poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży. Należy do IBBY Sekcja Polska. Ma dwa bardzo niesforne koty i jednego poczciwego psa. Cała trójka hasa na kartach jej książek.

Strona o książce: https://ratownicy-czasu.lpwj.pl/

Autorka o książce: https://youtu.be/pKTiX_qRlVY

 

W SERII RATOWNICY CZASU UKAŻĄ SIĘ:

1 tom – czasy Kopernika

2 tom – starożytny Egipt

3 tom  – Ludwik XIV

 
RECENZJE TOMU 1:

Mogę napisać to z ręką na sercu: to jedna z najfajniejszych książek tego roku!
„Ratownicy czasu” to powiew świeżości wśród literatury młodzieżowej i genialny materiał na lekturę szkolną dla szkoły podstawowej!

instagram.com/zmora.czytelnicza/

Co powiecie na połączenie książki przygodowej z garścią historycznych faktów? Jeśli przyklasnęliście w dłonie to z pewnością zakochacie się w lekturze pt. „Ratownicy czasu”… bo to najczystsza historyczna przygoda!

Aż nie mogę uwierzyć jak zgrabnie udało się autorce wpleść tyle faktów o ówczesnej Bolonii i jej mieszkańcach. „Ratownicy czasu” dały mi więcej informacji niż przewodniki oraz wycieczki, w których uczestniczyłem razem wzięte.

zwyklamatka.pl

Wymyślona historia w rewelacyjny sposób splata się z prawdziwymi historycznymi faktami i postaciami, co doskonale dawkuje czytelnikowi wiedzę.

kobietakreatywna.pl

Świetna powieść przygodowa pełna zabawnych sytuacji oraz historycznej wiedzy, którą podaną w tak przystępny sposób pochłania się z zapartym tchem.

zapatrzonawksiazki.pl

Dużo tu przemyconych informacji z historii, literatury, architektury, medycyny, a nawet muzyki. Dużo humoru, płynnego języka, świetnie połączonej teraźniejszości z przeszłością. Doskonale jest ujęta sylwetka Mikołaja Kopernika. Polecam tę pozycję młodzieży, która nie boi się używać wyobraźni, poznawać historii i wybiegać w przyszłość.

madebybibi.blogspot.com

Wszystkie książki z serii Ratownicy czasu