Justyna Drzewicka

Ratownicy czasu

Seria:

Data wydania: 16 Październik 2019

Tytuł oryginału: Ratownicy czasu

ISBN: 978-83-7686-818-9

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 360

Wymiary: 135x200 mm

Kategoria:

Cena: 34,90 zł zł

Opis

RATOWNICY CZASU to nowa seria przygodowa Justyny Drzewickiej,
autorki trylogii dla młodzieży NIEPOWSZEDNI.

Dwoje zwykłych nastolatków, jeden niezwykły kot i nieprzeciętna przygoda!

Pełna humoru i subtelnie podanej wiedzy historycznej opowieść o podróży w czasie do Bolonii XV wieku. Dwójka współczesnych nastolatków spotyka młodego Mikołaja Kopernika!

W książce znajdują się komiksowe humorystyczne ilustracje autorstwa Jędrzeja Łanieckiego oraz mnóstwo ciekawostek i zaskakujących faktów z życia astronoma.

Bohaterowie serii to dwójka współczesnych trzynastolatków, Sara i Daniel, którzy zostają zabrani w podróż do przeszłości przez sympatycznego nicponia z 2118 roku. Można by go nazwać humanoidem, gdyby nie to, że ma postać kota o osobowości na pół kociej, na pół „nastoletniej”. To nie działanie czarów – podróż w czasie jest możliwa dzięki technologii z czasów kota.

W pierwszym tomie cyklu bohaterowie udają się do Bolonii końca XV wieku, gdzie studiuje Mikołaj Kopernik. Nie potrafią odmówić sobie podróży – fascynuje ich świat, który znają tylko z filmów i książek, ale chcą też zerknąć na prawdziwego Kopernika, z krwi i kości, a nie sztywną i pozbawioną życia postać patrona ich szkoły.

Przygoda, która miała przyjemna i bezpieczna, okazuje się skomplikowana wskutek lekkomyślności kota, który ściąga do oprogramowania wirus, co zmienia nie tylko przeszłość, ale też piętrzy przeszkody uniemożliwiające bohaterom powrót do domu, do swoich czasów. Od ich pomysłowości, odwagi i determinacji zależy nie tylko sukces misji powrotnej, ale też przyszłość Mikołaja Kopernika, który bez pomocy trójki archeoturystów nie zostanie astronomem.

„Ratownicy czasu” łączą typowe dla tej Autorki fabularny rozmach, ujmujące postaci oraz językowe bogactwo z niezwykłym poczuciem humoru i subtelnie podaną historyczną wiedzą.

POZNAJ AUTORA:

Justyna Drzewicka – zadebiutowała młodzieżowym cyklem fantasy „Niepowszedni”, wyróżnionym w swych kategoriach m.in. nominacją w plebiscycie Książka Roku 2016 Lubimy czytać.pl oraz tytułem Najlepszej Książki Roku przyznanym przez jury portalu Granice.pl. Tworząc fantastykę, od lat poświęca się jej również jako zagorzała czytelniczka. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Uzyskała też dyplom MBA i ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim studia poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży. Należy do IBBY Sekcja Polska. Ma dwa bardzo niesforne koty i jednego poczciwego psa. Cała trójka hasa na kartach jej książek.

 

 

 

 

 

 

W SERII RATOWNICY CZASU UKAŻĄ SIĘ:

1 tom – czasy Kopernika – wrzesień 2019

2 tom – starożytny Egipt  – maj 2020

3 tom  – listopad 2020

SERIA NIEPOWSZEDNI:

 

 

 

 

 

 

 

PRZECZYTAJ FRAGMENT:

Wszystkie książki z serii Ratownicy czasu