Joel Shepherd

Sasha

Seria:

Data wydania: maj 2013

Tłumaczenie: Jakub Steczko

Tytuł oryginału: A Trial of Blood and Steel. Sasha

ISBN: 978-83-7686-175-3

Oprawa: miękka

Kategoria: ,

Cena: 43,90 zł

Opis

Wystarczy jedna śmierć, by rozpętać wojnę…

Znakomita tetralogia fantasy porównywana przez krytyków do książek George’a Martina. „Próba krwi i stali” utrzymana jest w duchu realizmu – intryga jest wielowarstwowa, a bohaterowie osiągają swoje cele w walce, a nie za sprawą magicznych zdolności. Świat Sheperda, choć bliski światu feudalnemu znanemu z innych historii fantasy, obdarty jest z wszelkiego romantyzmu, choć, jak przyznaje sam autor, odsetek zgonów wśród bohaterów jest mniejszy niż w przypadku książek Martina.

Lanayin jest krajem podziałów. Z jednej strony hołdujący dawnym zasadom wyznawcy starego kodeksu Goeren-yai, z drugiej Varenthane, nowowiercy, politycy i szlachetnie urodzeni, którzy chcą odciąć się od korzeni. Gdy jeden z lordów zabija sąsiada, nie trzeba wiele, by odwieczny spór rozgorzał na nowo i pogrążył całe Lanayin w chaosie wojny.

Sashandra była kiedyś księżniczką Lenayin, wybrała jednak życie u boku Goeren-yai i naukę tradycyjnej sztuki walki, svaalverd. Jednak nawet mistrzostwo miecza nie zmienia jednego – Sasha jest córką króla i musi być gotowa, by stawić czoła nie tylko armiom, ale również intrygom, od których aż kipi dwór.

Joel Shepherd to urodzony w 1974 roku australijski pisarz fantasy i science-fiction, autor poczytnej serii Crossover o Cassandrze Kresnov, superżołnierce. Kliknij tu i przeczytaj recenzję na efantastyka.pl

„Miłośnicy Pieśni Lodu i Ognia George’a R. R. Martina powinni być usatysfakcjonowani”. — Booklist *** „To książka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć”. — Fantasy Book Review *** „Świeże i oryginalne, epickie fantasy, prezentujące dobrze skrojony świat wypełniony fascynującymi, wielowymiarowymi postaciami. Ta opowieść porwała i poniosła mnie ze sobą”. — Andromeda Speceway Inflight Magazine

Recenzje

Zapraszamy do przeczytania recenzji:

http://niesamapraca.blog.pl/2013/07/28/nieznosna-sasha-joela-shepherda/ 

http://kossakowska.efantastyka.pl/node/14982

http://ksiazki.wp.pl/rid,5887,tytul,Dziewczynka-z-ostrym-mieczem,recenzja.html

http://wpmt.pl/prace/recenzje/proba-krwi-i-stali-tom-i:-sasha-21883

Wszystkie książki z serii Próba krwi i stali