Marianne Curley

Straż

Seria:

Data wydania: 4 maja 2011

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska

Tytuł oryginału: Guardians of Time: The Named

ISBN: 978-83-76-86-047-3

Oprawa: miękka

Kategoria: ,

Cena: 39,90 zł

Opis

Ethan miał zaledwie cztery lata, kiedy została zamordowana jego starsza siostra, Sera. Teraz, dwanaście lat później, Ethan prowadzi podwójne życie. Z jednej strony jest zwyczajnym uczniem liceum w australijskim mieście Angel Falls. Z drugiej – niezwykle utalentowanym agentem organizacji nazywanej Strażą – strażnikiem czasu, którego misją jest chronienie historii. Nie wolno dopuścić, aby samolubna, nieobliczalna potęga zmieniła bieg przeszłych wydarzeń, aby w przyszłości ugruntować swoją władzę. Tymczasem jednak Ethana spotyka zaszczyt, połączony z wielką odpowiedzialnością: zadanie wyszkolenia nowej Strażniczki. Gdyby jeszcze nie była młodszą siostrą jego byłego najlepszego przyjaciela…

Isabel prawie już zapomniała o chłopaku, w którym podkochiwała się jako dziecko. Nie widziała go od czasów, kiedy pokłócił się z jej bratem. Oczywiście o dziewczynę, piękną Rochelle, która wybrała Matta zamiast Ethana! Ale to nie ma znaczenia – Ethan i tak nie zauważa istnienia Isabel… Aż do dnia, kiedy przypadkowe zdarzenie postawiło jej świat na głowie. Czy to początki choroby psychicznej, czy też jest obdarzona jakimiś dziwnymi mocami? I co ma znaczyć to, że Ethan nagle szuka jej towarzystwa?

W pierwszym tomie trylogii Marianne Curley wraz z bohaterami wkraczamy do świata ukrytego wewnątrz naszego świata. Do rzeczywistości podróży w czasie i walki Porządku z Chaosem. Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem? Co oznaczają słowa starożytnego proroctwa? Gdzie znajduje się starożytne miasto Veridian, kryjące sekrety dawno zaginionej cywilizacji?

Z recenzji prasowych:

Marianne Curley stworzyła trzymającą w napięciu, skomplikowaną historię i pełną magii historię, nie odchodząc przy tym od twardych realiów współczesnego świata.
Irish Independent

Absorbująca książka fantasy, która skłania czytelnika do refleksji. Ta powieść zasługuje na szerokie grono czytelników!
School Library Journal

Powieść z fascynującą fabułą! Trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Bardzo przyjemna i łatwa w odbiorze lektura. W „Strażnikach Veridianu” znalazło się miejsce na tajemnicę, miłość i szczyptę strachu przed nieznanym. Naprawdę trudno odłożyć ją na półkę.
Matthew, YARA Online

„Strażnicy Veridianu” to naprawdę mocna książka – znakomicie napisana i gruntownie przemyślana. Bohaterowie Curley to nie papierowe marionetki, ale ludzie z krwi i kości. Świetna lektura dla młodzieży – wciągająca, pełna akcji i zapewniająca kilka godzin wytchnienia od rzeczywistości.
Tina Cavanough, Magpies Volume Seventeen

Znakomita historia, która przykuła moją uwagę aż do samego końca. Jeśli komuś podobał się „Harry Potter” albo „Władca Pierścieni”, pokocha również „Strażników Veridianu”. Książka Curley zdecydowanie zasługuje na nagrodę Newbery Award. Gorąco polecam!
Alan Reviews

Zaskakujące zwroty akcji oraz przekonujący bohaterowie z naszego i obcego świata przykuwają czytelnika do tej zaskakującej książki!
Booklist, Starred Choice

Przekonująca mieszanka akcji, suspensu i znakomitych, pełnych emocji dialogów spodoba się czytelnikom obojga płci.
Publishing News, Starred Choice

Czytelnicy zostaną wciągnięci bez litości w coraz bardziej skomplikowaną akcję i bez wątpienia nie odmówią sobie sięgnięcia po kolejny tom trylogii.
Publishers Weekly

Patronaty

                          

Wszystkie książki z serii Strażnicy Veridianu