Taran Matharu

Summoner: Bitwa

Seria:

Data wydania: październik 2017

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski

Tytuł oryginału: Summoner. The Battlemage

ISBN: 978-83-7686-615-4

Oprawa: twarda

Liczba stron: ok. 400

Kategoria: ,

Cena: 39,90 zł

Opis

Trzeci tom opowieści o Fletcherze, jego demonie Ignatiusie i dwójce przyjaciół z Akademii Vocanów: elfce Sylvi oraz krasnoludzie Othellu.

 

Oryginalna historia, budząca sentyment wśród fanów Władcy Pierścieni, Harry’ego Pottera oraz byłych zbieraczy Pokemonów. Pokochali ją także zapaleni gracze League of Legends z całego świata.

 

Autor zadebiutował na platformie wattpad.com, gdzie w zawrotnym tempie „ Zaklinacz” osiągnął oszałamiające wyniki pobrań.

Dziś książki mają wiernych fanów w kilkunastu krajach, każda część gości na litach bestsellerów New York Timesa. Na skutek próśb fanów Taran Matharu zdecydował się na kontynuację sagi.

 

W 2018 ukaże się kolejny tom „Zaklinacza”.

 

Tym razem Fletcher i jego przyjaciele kontynuują morderczą wyprawę w eter, by podjąć śmiertelnie niebezpieczną walkę o przywrócenie porządku w swoim świecie. Z garstką żołnierzy u boku Fletcher musi stawić czoło swojemu nemezis, białemu orkowi, którego celem jest zniszczenie wszystkiego, co młodzieniec kiedykolwiek kochał.

 


Taran Matharu urodził się w Londynie. Od dziecka uwielbiał czytać i wymyślać historie. Spisał pierwszą, gdy miał 9 lat. Ukończył z wyróżnieniem studia na wydziale zarządzania, ale nie podjął pracy w zawodzie. Postanowił odbyć staż w jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw Wielkiej Brytanii, Penguin Random House.

Taran każdą wolną chwilę przeznacza na podróże, w tym na spotkania z czytelnikami. Obecnie pracuje na czwartą częścią sagi o zaklinaczu demonów.

REKOMENDACJE:

 „Atrakcyjni bohaterowie, szybka akcja, wątki dotyczące polityki rasowej oraz interesujące odmiany demonów (zawiera dodatek o demonologii) czynią z niej przyjemną lekturę.”

―School Library Journal


„Miłośnicy fantastyki powinni polubić tę interesującą, przyjemnie znaną przygodę przedstawiającą rzetelnego żołnierza-ucznia i jego demonicznego pomocnika.”

― Kirkus Reviews

 „Ta skupiona na fabule przygoda fantasy będzie satysfakcjonującą lekturą dla publiczności w każdym wieku, zwłaszcza fanów gier fabularnych i Christophera Paolini.”

―VOYA

 „Taran Matharu zgarnął ponad million czytelników swojej pierwszej powieści, „Summoner. Początek,” w zaledwie cztery miesiące.”

―NBCnews.com

 „Znakomita opowieść z szybką akcją przywodząca na myśl Tolkiena, Pullmana i Pokémony.”

 

―Kirkus Reviews

Wszystkie książki z serii Summoner