Kate Andrews

Trzynastolatki 4

Seria:

Data wydania: maj 2007

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska

Tytuł oryginału: You're fab, Rachel. Nice one, Tara. Fight it, Alex

ISBN: 978-83-60010-42-6

Oprawa: miękka

Liczba stron: 272

Wymiary: 135x200

Kategoria: ,

Cena: 23,50 zł

Opis

JORDAN. Nie lubi, kiedy mama szykuje mu do szkoły góry jedzenia, zupelnie jakby był mięśniakiem, jak jego starsi bracia. Lubi rysować karykatury, w zasadzie nie rozstaje się ze swoim szkicownikiem.
SKY. Nie lubi, kiedy Rachel naśladuje jej oryginalny styl oraz gdy jej przyjaciele nie potrafią się ze sobą dogadać. Uwielbia zakupy, choć zwykle nie ma na nie kasy. Mistrzyni wyprzedaży!
RACHEL. Uwielbia filmy Monty Pythona, lubi przedmioty ścisłe oraz… Sky. Nie akceptuje siebie.
TARA. Lubi być elegancka i dorosła. Drażnią ją dzicinni przyjaciele Carrie. Definitywnie chce zapomnieć o naiwnych czasach, kiedy co rusz robiła komuś głupie kawały. Ale czy na pewno?
MATT. Lubi koszykówkę, swoje liceum, a nawet swą młodszą siostrę, Alex. Lubi swoje miejsce na ziemi – Taylor Haven. Nie znosi Los Angeles!

 

Recenzje

I nadal nie jest nudno?

No właśnie. Mam przed sobą czwarty tom serii dla młodzieży i tak sobie myślę, że jej autorka – Kate Andrews – odkryła chyba świetną metodę na opowiadanie o grupie znajomych trzynastolatków, ale bez muru nudy, który przecież przy ciągle znanych podmiotach historii powinien się w końcu pojawić. Więcej, porusza problemy właściwe nie tylko tej grupie wiekowej. Jej bazowa piątka trzynastoletnich uczniów gimnazjum im. Lowella to wspaniały przykład rozmaitości osobowości. Przykład na to, jak różni mogą być rodzice oraz samo życie. Ale też jak ukształtowała dzisiejszą młodzież właśnie historia ich rodziców. Jak wiele dróg mogli wybrać ci, których dziś nazywamy „staruszkami”. I jak często staje na ich drodze ktoś „nowy”. A już szczególnie ci, których wydali na świat: Alex, Carrie, Sky, Jordana i Sama. Piątkę przyjaciół, ale też odrębnych specyficznych zbiorów poglądów na codzienność i przyszłość, żyjących z własnymi problemami, ale nie obok innych. Oni nie są w stanie przejść nie zauważając cudzych problemów. Autorka zgrabnie kreśli, choć tym razem trochę umyka jej pewna ciągłość fabuły, historię dla młodzieży, ale nie tylko. Opowiada, co jest rzadkością, nie wyłącznie o błahych sprawach i na dodatek udaje jej się nie nudzić. Pokazuje jak bardzo wpływa na młodzież to, co zrobili jej rodzice i jak ją teraz traktują. Pokazuje śmiało i odważnie, jak można wychować naprawdę myślących ludzi. A to rzadkość!!!
merlin.pl, Marzena Kowalska

Wszystkie książki z serii Trzynastolatki