Laura Kneidl

Tylko bądź przy mnie – Tom II

Nowość

Seria:

Data wydania: 22 Styczeń 2020

Tłumaczenie: Joanna Grzelak

Tytuł oryginału: Verliere mich. Nicht.

ISBN: 978-83-7686-862-2

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 440

Wymiary: 145x210 mm

Kategoria: , ,

Cena: 39,90 zł zł

Opis

  • Wyczekiwana kontynuacja „Jednak mnie kochaj”.
  • Bestseller Der Spiegel – wydarzenie roku w Niemczech.
  • Drugi tom znakomitej powieści o problemach młodych ludzi, o tym, jak trauma i stres potrafią złamać najtwardsze charaktery. I o tym, że można znaleźć pomoc u innych i siłę w sobie, by pokonać koszmary z przeszłości.

Kontynuacja i zamknięcie historii Sage, którą czytelnik poznał w tomie Tylko mnie kochaj. Po dramatycznym rozstaniu z Luką, Sage ląduje w tanim obskurnym motelu. Znowu nie ma się gdzie podziać, ponieważ Luka podczas kłótni wyrzucił ją z mieszkania. Jest zrozpaczona, tęskni za chłopakiem i boi się Alana, swojego ojczyma, od którego, jak sądziła, uciekła na zawsze.

Alan molestował Sage przez kilka lat. Zmusił ją do milczenia na ten temat, grożąc, że skrzywdzi młodszą siostrę Sage, Norę. W motelu zjawia się April i zszokowana warunkami, w jakich mieszka przyjaciółka, sprowadza ją z powrotem do mieszkania Luki.

Sage zaczyna terapię grupową, na którą, jak się okazuje, chodzi też jej znajomy ze studiów, Connor. Poznaje innych ludzi z trudną przeszłością, zaprzyjaźnia się z Connorem i coraz lepiej radzi sobie z lękiem. Niebagatelną rolę w tym trudnym procesie odgrywa Luka, który, jak się okazuje, nadal kocha Sage i gotów jest ją wspierać i jej pomagać.

Tymczasem zaczynają pojawiać się tajemnicze przesyłki i docierają do rąk Sage. Zanim dziewczyna orientuje się, skąd pochodzą i kto jest ich nadawcą, dochodzi do niespodziewanego spotkania. Teraz Sage już nie ma wyboru…

Sage opowiada Luce o wszystkim, co ją spotkało. Luka jest pierwszą osobą, poza terapeutką, która poznaje trudną przeszłość Sage. Jest wstrząśnięty tym, co usłyszał, i sugeruje Sage złożenie doniesienia na policji. Dziewczyna jednak odmawia, pamiętając o umowie, do jakiej przed laty zmusił ją ojczym. Ma milczeć, w przeciwnym razie Alan skrzywdzi jej siostrę.
Czy Sage zdoła zapobiec tragedii?

Kiedy wydaje się już, że Sage odzyskuje radość życia, przeszłość jeszcze raz pokazuje swe złowrogie oblicze i powraca jak upiór podczas radosnych  świątecznych dni…

Z czystym sumieniem mogę polecić powieść „Jednak mnie kochaj”, szczególnie młodym osobom, do których docelowo jest skierowana. To wciągająca książka, która porusza ważne tematy, czasem wciąż traktowane jak tabu.
– Lubimyczytac.pl, oficjalna recenzja

Powieść o miłości, w której autorka stworzyła niezwykle ciekawe portrety psychologiczne głównych bohaterów. Choć książka pokazuje historię młodych ludzi, to może ją przeczytać każdy, kto lubi dobre powieści psychologiczne z elementami romansu. To wartościowa pozycja literacka, która wzbogaca nas duchowo.
Menopauza.pl

Opowieść nie tylko o sile miłości, lecz także o lęku, który okazuje się silniejszy. Powieść porusza trudny temat molestowania i wykorzystania seksualnego. Autorka przedstawia rzeczywisty obraz problemu i skutki, jakie wywołuje w psychice ofiary. Powieść pochłania i na długie godziny odrywa od rzeczywistości.  
– dlalejdis.pl

Pozycja obowiązkowa dla czytelników gustujących w dobrych powieściach new adult. Laura Kneidl stworzyła wciągającą, dramatyczną historię, jednocześnie ze sporą dawką humoru i odrobiną romantyzmu oraz pożądania.  
– Kulturantki.pl

Kneidl porusza bardzo poważny i brutalny temat jak na młodzieżówkę. To jedna z tych książek, które mówią o ważnym problemie, który należy poruszać, którego nie można traktować jak tabu i który trzeba za wszelką cenę zwalczać.
– booksoverhoes.com

„Jednak mnie kochaj” Laury Kneidl jest najlepszym romansem Young Adult, jaki przeczytałam w tym roku – a czytałam w nim m.in. serię „Save” od Mony Kasten, która według wielu jest YA must read. To przy czytaniu właśnie tej powieści pomyślałam sobie: „Jak to dobrze, że wydawnictwo Jaguar zaczęło w Polsce wydawać niemieckie autorki. Jak to dobrze!”. Z niecierpliwością czekam na drugą część i inne książki Kneidl, które, mam nadzieję, że zostaną u nas wydane. Czytajcie koniecznie!
instagram.com/lifebyfelicja/

  POZNAJ AUTORA:

Laura Kneidl – Urodziła się w 1990 r. w Erlangen. Studiowała zarządzanie biblioteką i informacją w Stuttgarcie. Pracę nad swoją pierwszą powieścią rozpoczęła w 2009 roku. Przez długi czas mieszkała w Szkocji, obecnie w Lipsku, a jej mieszkanie przypomina bibliotekę. Prowadzi konto na Instagramie i lubi rozmawiać ze swoimi czytelnikami.

www.instagram.com/laurakneidl
www.laura kneidl.de

Wszystkie książki z serii Jednak Mnie Kochaj