Angie Sage

Zakazana Magia

Seria:

Data wydania: październik 2006

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Tytuł oryginału: Magyk

ISBN: 83-60010-09-9

Oprawa: miękka

Wymiary: 135x205

Kategoria: ,

Cena: 34,90 zł

Opis

Pierwsza książka z nowego pasjonującego cyklu autorstwa Angie Sage, zabiera czytelników w niezwykłą podróż pełną dziwacznych postaci, magicznych uroków, mikstur i zaklęć. „Zakazana Magia” to oryginalna opowieść o utracie i odzyskaniu tożsamości, książka zabawna i pełna ciepła. 
Recenzje
A główny bohater umiera pierwszy? Za puszczą, która rozciąga się tak daleko, że niewielu odważa się wkroczyć w jej ostępy, znajduje się specyficzny świat. Właściwie to tylko zamek, ale spoglądając na mury, które powstały wokół niego, nie można powiedzieć o nim „tylko”. To raczej ogromne miasto-państwo, w którym dziesięć lat temu popełniono straszną zbrodnię, a którą historycy pewnie nazwaliby przewrotem. To wtedy skradziono królewnę, zabito królową i najlepszego z czarodziejów, ale też wtedy w rodzinie Heapów wydarzyła się tragedia. Zmarł ich właśnie narodzony, siódmy syn.Jakby tego było mało, tron objął Obrońca, skazując wszystkich czarodziejów, na wszelką niełaskę. A w rodzinie Heapów wszyscy są czarodziejami… to znaczy… Bo nie wszystko jest tak proste jak się zdaje.

Otóż w zimną noc, właśnie dziesięć lat temu, w chwili gdy umierał nowo narodzony Septimus – syn siódmego syna, jego ojciec Silas, odnalazł w lesie dziwny pakunek – kwilący, jakżeby inaczej. I w ich rodzinie zamiast syna, pojawiła się córka, której nigdy nie mówiono, że nie wyszła z łona matki, bo po co? Uczciwa, wesoła gromada, nawet pod rządami Obrońcy jakoś sobie radziła… do pewnego wieczora, a dokładniej dnia… To wtedy wszystko, a raczej prawie wszystko się wydało, choć części pewnie sami się domyślacie…

Bo czyż możliwe jest, by tytułowy bohater zginął na pierwszych stronach? Czy kwilące dziecię o fiołkowych oczach może być zwyczajnym podrzutkiem?

Porównywana do Harry’ego Pottera książka Angie Sage, jest raczej wspaniałym mariażem twórczości fantasy takich pisarzy jak J. V. Jones, Terry Goodkind, czy sam autor „Narnii”. Wkraczamy do magicznego świata z zaklętą puszczą i Mokradłami Marran. Gdzie wygnane niegdyś zło, powróciło, a wraz z nim sam DomDaniel. Straszna kanalia!!! To tutaj w ucieczce i walce naszym młodym przyjaciołom, czyli jednemu z synów Heapa, Chłopcu numer 412 i dziewczynce imieniem Jenna, pomagać będzie Błotniak i Wiedźma oraz Czarodziejka Nadzwyczajna i Czarodziej Zwyczajny. Ci ostatni jednak, jako dorośli, sami prędzej wpakują się w kłopoty. Wiadomo!!! To tu młodzi okryją w sobie magię, ale też pewnego smutnego smoka. Tu spotkamy specyficzne wiedźmy, czarodziejki, ale i uciążliwe błotne krasnale oraz kotkę, która woli być kaczką. Tutaj każdy i wszystko, nosi w sobie opowieść i tajemnicę.

Choć legendy o siódmym synu siódmego syna, smokach i podrzuconych dzieciach, czarodziejskich pierścieniach, są nam raczej znane, to odziane w słowa Sage, stają się po raz kolejny, odkryciem.

Aż trudno uwierzyć, że to dopiero początek…

Marzena Kowalska 

Inne recenzje:
paradoks.net.pl

Wszystkie książki z serii Septimus Heap