Rafał Dębski

Żelazny Kruk – Tom II – Szalony Mag

Seria:

Data wydania: 24 Kwietnia

Tytuł oryginału: Żelazny kruk - Szalony Mag

ISBN: 978-83-7686-776-2

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 320

Wymiary: 135x200

Kategoria:

Cena: 34,90 zł

Opis

Drugi tom trylogii fantasy dla młodzieży, autorstwa znanego pisarza Rafała Dębskiego.

Pełna śmiertelnych niebezpieczeństw wyprawa, której celem jest ocalenie życia najbliższych i walka z szerzącym grozę stworem, porywającym ludzi

Evah podejmuje dalsze wysiłki, aby odnaleźć gniazdo Żelaznego Kruka, jednak droga do celu jest jeszcze długa i najeżona przeciwnościami.
Nasz bohater zyskuje nowych towarzyszy – tajemniczego katowskiego mistrza, równie tajemniczą dziewczynę oraz brata samego księcia Berwen. Oczywiście, podróżuje z nim nadal Grzywa, który chociaż nie jest już ścigany przez ludzi Trupa, nie potrafi jednak opuścić przyjaciela.

Czy Szalony Mag, którego Evah musi odnaleźć, aby wydobyć zeń prawdę o kryjówce Żelaznego Kruka będzie skłonny do współpracy? To akurat wydaje się bardzo wątpliwe.

Tak czy inaczej, przed spotkaniem z magiem, wędrowców czekają jeszcze liczne przygody i ale też śmiertelne zagrożenia, jak chociażby zamieszkujące Lasy Kerenu istoty rodem z koszmaru.

Od lat postulowałem, że pora wreszcie zacząć pisać polską fantastykę dla młodzieży. Doskonała powieść Rafała Dębskiego godnie wypełnia tę lukę.

Andrzej Pilipiuk

W natłoku fantastycznych publikacji skierowanych do młodzieży bardzo ciężko wychwycić pozycję, która z jednej strony cechuje się oryginalnością, z drugiej natomiast potrafi wciągnąć także i starszego czytelnika.

„Żelazny Kruk” Rafała Dębskiego spełnia te wymagania idealnie łącząc w sobie elementy, które gwarantują nam niezapomnianą przygodę.

Adam Gotan Kmieciak, efantastyka.pl

 

Rekomendacje:

Zaczyna się przygoda, którą warto poznać do samego końca. Nawet jeżeli nie należy się już do grona nastolatków, dla których opowieść ta jest przeznaczona.

szortal.com

Nie skłamię, jeśli stwierdzę, że w tym konkretnym przypadku kontakt z książką bardzo przypominał mi moją pierwszą lekturę Harry’ego Pottera. W obu wypadkach, czując senność, powtarzałem sobie, że jeszcze tylko skończę rozdział i idę spać, a potem odkrywałem, że tych rozdziałów było kilka, a ja za trzy godziny muszę iść do pracy.

Adam Gotan Kmieciak, e-fantastyka.pl

Intrygująca historia, nietuzinkowi bohaterowie oraz piękne i mądre emocje.

opetaniczytaniem.pl

Dębski sprawdza swoje siły w młodzieżowej fantasy, jak zwykle prezentując solidne pisarskie rzemiosło.

Rafał Śliwiak, Nowa Fantastyka

Mam wrażenie, że Rafał Dębski dobrze się bawił, spisując tę historię. Ja dobrze się bawiłam, czytając ją, kiedy przygotowywałam się do wywiadu z autorem. I jestem przekonana, że dobrze będą się bawić też młodzi czytelnicy, sięgając po książki z serii „Żelazny kruk”. No chyba że nauczyciele przyłapią ich na czytaniu pod ławką w czasie lekcji… Ale takie już jest ryzyko sięgania po wciągającą powieść.

Anna Tess Gołębiowska, efantastyka.pl

Dębski bez skrupułów wepchnął mnie do swojego uniwersum i zatrzasnął drzwi.
To zdecydowanie jedno z lepszych uczuć w życiu czytelnika.

recenzje-panny-indyviduum.blogspot.com

Jedna z najbardziej wciągających powieści fantasy dla młodzieży, jaką przeczytałam. Łączy w sobie wszystko to, co najlepsze – bohatera, z którym łatwo nawiązać nić przyjaźni, postaci poboczne z krwi i kości, znakomicie wykreowany świat, emocjonujące przygody i walki, elementy fantastyczne oraz mnóstwo emocji.

naszksiazkowir.blogspot.com

 

 

POZNAJ AUTORA:

Fot. z arch. autora.

Rafał Dębski do tej pory znany był szerszemu gronu czytelników jako autor ponad dwudziestu powieści, przeznaczonych dla starszego odbiorcy. Żelazny Kruk jest jego debiutem w kategorii książek dla młodzieży, dlatego odczuwa pewną tremę, czekając na opinie, płynące ze strony młodszej części publiczności. Żywi jednak nadzieję, że zdoła zadowolić wymagające gusta nastoletnich czytelników, jako że z młodzieżą pracuje od przeszło dwudziestu lat i ma pewne pojęcie, co ludziom w wieku szkolnym gra w duszy.
A przynajmniej tak mu się zdaje…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie książki z serii Żelazny Kruk