TAJNA MISJA ZWIADOWCÓW - WYNIKI KONKURSU DLA BIBLIOTEKARZY I CZYTELNIKÓW

Drodzy Uczestnicy TAJNEJ MISJI ZWIADOWCÓW,
 
dziękujemy za moc fantastycznych zajęć i pomysłów, za Wasz entuzjazm oraz niebywałą kreatywność, z jaką podeszliście do zorganizowania warsztatów w swoich bibliotekach. Przesłane rozliczenia pokazują, że choć łatwo nie było i niejedno zadanie wymagało zastosowania nieszablonowych rozwiązań, nie poddaliście się, a wasz spryt i determinacja sprawiły, że wyszliście z tej misji ZWYCIĘSKO. To o takich zuchach jak Wy myślał John Flanagan, gdy opisywał zwiadowców.
Serdeczne podziękowania i wielkie wyrazy uznania kierujemy dziś do wszystkich, którzy brali udział w tej misji – zdajemy sobie sprawę, ile pracy i serca włożyliście w jej przygotowanie i nie wątpimy, że czytelnicy, których zaprosiliście do wspólnej zabawy, jeszcze długo będą ją mile wspominać, a cykl „Zwiadowcy” będzie im towarzyszył przez długie lata.
 
Już 6 GRUDNIA do 16. tomów tej kultowej serii dołączy kolejny – „Wilki Arazan”, a to oznacza tylko jedno…

WYNIKI KONKURSU DLA BIBLIOTEKARZY I CZYTELNIKÓW „TAJNA MISJA ZWIADOWCÓW” CZAS OGŁOSIĆ!

VOUCHERY NA KWOTĘ 400 ZŁ NA ZAKUP KSIĄŻEK W SKLEPIE WYDAWNICTWA JAGUAR ZA NAJCIEKAWSZĄ FORMUŁĘ ZAJĘĆ OTRZYMUJĄ:

1. Biblioteka Szkolna SP nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach – za połączenie tradycji z nowoczesnością i wykorzystanie podczas zajęć ciekawych materiałów, w tym m.in. fragmentów wywiadu z Johnem Flanaganem czy zwiastunów książek.

2. Filia w Śledziejowicach Mediateki - Biblioteki Miejskiej w Wieliczce – za pomysłowość i połączenie części merytorycznej z fantastyczną scenografią.

3. Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnicy Karkonoskiej – za pełen profesjonalizm, zaangażowanie w warsztaty znawców tematu i szeroką promocję w środowisku lokalnym.

4. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. W. Broniewskiego w Nysie – za pieczołowicie przygotowane warsztaty i pracę z uczestnikami przy wykorzystaniu form online i offline.

5. Biblioteka Szkolna SP nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze – za cykl szczerych rozmów z młodzieżą na ważne tematy i wykorzystanie tekstów ze scenariusza do stworzenia plakatów mających na celu przeciwdziałanie przemocy.

 6. Biblioteka Publiczna w Złotym Stoku – za atrakcyjną formułę zajęć, w tym organizację spotkania z bractwem rycerskim oraz organizację cyklu zwiadowczych zajęć w formie cotygodniowych escape roomów.

7. Biblioteka Szkolna SP nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Jędrzejowie – za zorganizowanie gry terenowej i zaproszenie zwiadowczych zespołów do grywalizacji!

8. Gminna Biblioteka Publiczna w Bolesławcu wraz z filią Biblioteki w Żdżarach – za twórcze i angażujące zrealizowanie dwóch scenariuszy działań.

9. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Parzymiechach – Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Parzymiechach – za cierpliwość i czas poświęcony młodym uczestnikom zajęć, którzy kilkakrotnie podchodzili do zwiadowczych prób.

10. Biblioteka Szkolna SP im. KEN w Zaborzu – za dotarcie do szerokich grup odbiorców i zastosowanie niestandardowych metod pracy z uczestnikami, w tym wykorzystanie klocków Lego jako pomocy edukacyjnej.

PONADTO WYRÓŻNIENIA – CZYLI TZW. STOSIK CHWAŁY  - 5 DOWOLNYCH KSIĄŻEK WYDAWNICTWA JAGUAR za niezwykle kreatywne podejście do zajęć oraz ogromne zaangażowanie otrzymują:

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie, Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Piastowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu, Biblioteka SP nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach,  Biblioteka Szkolna SP nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie, Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie wraz z Filią w Kamionie oraz Gminne Centrum Kultury Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie - Biblioteka w Gwiździnach.

I druga część naszej niezwykle trudnej próby czyli… ZADANIE DLA SUPER ZWIADOWCY. Pakiety zwiadowczych gadżetów za wzorowe wykonanie zadania specjalnego otrzymują:

1. Alicja i reprezentanci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni

2. Dominika z drużyną z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. W. Broniewskiego w Nysie

3. Zosia i śmiałkowie z Biblioteki Szkolnej SP nr 11 im. F. Chopina w Jeleniej Górze

4. Liliana i drużyna z Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie

5. Pola i jej zwiadowcy z Książnicy Zamojskiej im. S. Kostki Zamoyskiego w Zamościu

6. Małgosia i jej grupa z Biblioteki Szkolnej SP im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie

7. Adam, lider drużyny z Biblioteki Szkolnej SP nr 17 z Oddziałami Sportowymi im. A. Mickiewicza w Gorzowie Wlkp.

8. Bartosz i jego wierni druhowie z Biblioteki Szkolnej SP nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie

9. Zwiadowcy Karol, Adrianna, Stanisław i Antonii z Biblioteki Szkolnej SP nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Jędrzejowie

10. Łukasz i Mateusz wraz z drużyną z Biblioteki Szkolnej SP Nr 59 im. J. Matejki w Katowicach

11. Wiktoria i śmiałkowie z Biblioteki Szkolnej SP nr 7 Tychach

Ponadto INDYWIDUALNYM ZESTAWEM ZWIADOWCY wyróżniamy prace:

Aleksandra z Biblioteki SP im. KEN w Zaborzu, Nikoli z Biblioteki Szkolnej SP nr 4 im. H. Sienkiewicza w Gorzowie Wlkp., Mateusza z Biblioteki SP Zakonu Pijarów im. ks. St. Konarskiego w Krakowie, Bartłomieja z Biblioteki SP im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce, Mai z Biblioteki SP im. H. Sienkiewicza w Starym Kębłowie, Krzysztofa z Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, Dagmary z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach oraz Kingi z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Piastowie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Konkurs zrealizowany został we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną WOM w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim.