III Edycja konkursu ZWIADOWCY DLA BIBLIOTEK. ZWIADOWCY SĄ ŚWIATU POTRZEBNI

Kolejna edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA BIBLIOTEK WYDAWNICTWA JAGUAR właśnie wystartowała, a jej przesłanie brzmi: ZWIADOWCY SĄ ŚWIATU POTRZEBNI! Zgłoszenia przyjmowane są do 24 września 2023 roku, a biblioteki, które zgłoszą się do akcji, otrzymają w ramach bonusu KSIĄŻKĘ NA POWITANIE oraz pakiet zwiadowczych zakładek dla czytelników. Placówka może zostać zgłoszona do akcji przez bibliotekarza lub nauczyciela współpracującego z dowolną biblioteką.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: https://tiny.pl/cdt9z


Podstrona z informacjami o konkursie i regulaminem akcji dostępna jest pod adresem: https://wydawnictwo-jaguar.pl/page/zwiadowcy-sa-swiatu-potrzebni-konkurs-dla-bibliotek
Wydawnictwo Jaguar serdecznie zaprasza do uczestnictwa wszystkie biblioteki publiczne, szkolne i pedagogiczne oraz placówki oświatowe współpracujące z bibliotekarzami. 


Do zgarnięcia PULA FANTASTYCZNYCH NAGRÓD DLA KILKUNASTU BIBLIOTEKI I ICH CZYTELNIKÓW. Szerokie uśmiechy i niezapomniana zabawa młodych śmiałków, którzy zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy, gwarantowane!
By powalczyć o NAGRODĘ GŁÓWNĄ - pełne serie książek „Zwiadowcy” oraz „Drużyna” Johna Flanagana dla Twojej biblioteki, a także unikalne gadżety czytelnicze inspirowane serią „Zwiadowcy”, wystarczy między 1 października a 24 listopada 2023 roku wykonać dwa zadania konkursowe i do 6 grudnia przesłać relację dokumentującą przebieg zwiadowczej misji na adres aleksandra.sekowska@wydawnictwo-jaguar.pl 
Oto zwiadowcze wyzwania od Wydawnictwa Jaguar:
Zadanie 1: Przygotuj w swojej bibliotece i/lub na terenie placówki, w której mieści się biblioteka, wystawę, zakątek czytelniczy i/lub gazetkę ścienną poświęcone twórczości Johna Flanagana, autora kultowych serii „Zwiadowcy” i „Drużyna”. 
Zadanie 2: Zbierz DRUŻYNĘ* śmiałków i wspólnymi siłami zrealizujcie dowolną misję/akcję*, która pokazuje, że ZWIADOWCY SĄ ŚWIATU POTRZEBNI, a ich empatia i odwaga, w połączeniu z licznymi cennymi umiejętnościami, mogą przysłużyć się innym i ułatwić im życie. Niech inspiracją staną się dla Was potrzeby i wyzwania, które dostrzeżecie w swoim najbliższym otoczeniu.


*DRUŻYNA może liczyć od kilku do kilkunastu osób.
*Przykładowe misje: organizacja i koordynacja wszelkich akcji/działań pomocowych, edukacyjnych, uświadamiających, ekologicznych itp. w najbliższym otoczeniu, zarówno o charakterze cyklicznym, jak i jednorazowym.
Nagrodzonych zostanie co najmniej dziesięć najciekawszych misji. Przyznane zostaną także wyróżnienia i nagrody specjalne. 
Wyniki zostaną ogłoszone nie później niż dnia 15 grudnia 2023 roku na stronie www.wydawnictwo-jaguar.pl oraz profilach Wydawnictwa Jaguar na Facebooku i Instagramie.