„Poczytalni” TOK FM o „Opowieści Podręcznej”

Komiksowa wersja kultowej Opowieści Podręcznej w „Poczytalnych” TOK FM

W kolektywie POCZYTALNYCH radia TOK FM zebrało się wiele osób. Członkinie spotkania rozmawiały o „Opowieści Podręcznej”. 

Przed Wami blisko pół godziny mądrej i potrzebnej rozmowy. Posłuchajcie, bo warto nie tylko ze względu na bestsellerową powieść graficzną, ale też na wagę dyskusji, która udowadnia, jak ważny i aktualny jest poruszany przez Margaret Atwood temat. 
W studiu: Agnieszka Lichnerowicz, Aneta Pytrus, Katarzyna Murawska, Małgorzata Wołczyńska, Martyna Osiecka, Paulina Nawrocka-Olejniczak.

Członkinie kolektywu mówiły między innymi: „Komiks rozbudza zainteresowanie na nowo”. „Margaret Atwood nie oglądała serialu, dopóki nie skończyła swojej opowieści”. „Bardzo doceniam ilustracje”. „Komiks traktuję jako alternatywę dla tych, którzy po tę książkę nie sięgną”. „Z lekkim niepokojem sięgałam po komiks, bo nie jest to dla mnie lektura oczywista. Pojawiła się powieść ponad trzydzieści lat temu. Pojawił się serial i opera. Zastanawiałam się co może mi dać komiks. Przede wszystkim uwiodła mnie piękna grafika. Dzięki temu, że obrazy dominują a treści jest mało pozwoliło mi na nowo sięgnąć po tę historię. Im dłużej zaglądałam, werotwałam ksiażkę, tym bardziej jakoś kupowałam i przekonywałam się, że jest to nie tylko piękny obraz”, „Jest to kolejna szansa, żeby się z tą treścią zetknąć”. „Ciągle budzi emocje”. „Jest to historia o lęku. Czy to czytając książkę, czy oglądając komiks czy oglądając film czujesz lęk”. „W opowieści feministycznej ultra wydawało mi się dwuznaczne piękno obrazu. Wybór estetyki mnie zaskoczył”.

Posłuchajcie.

https://audycje.tokfm.pl/podcast/105102,Komiksowa-wersja-kultowej-Opowiesci-Podrecznej