Doceniona w plebiscycie granice.pl książka znakomitej Leny Kiefer

Najlepsza książka na lato plebiscytu granice.pl

NAJLEPSZA KSIĄŻKA NA LATO!
Wśród książek dla młodzieży, jurorzy nagrodzili powieść Leny Kiefer Don't love me (Wydawnictwo Jaguar). To opowieść o szeroko rozumianym dojrzewaniu i braniu odpowiedzialności za własne błędy. W powieści Don’t love me autorce udaje się zrównoważyć wątki problemowe z komediowo-romantycznymi.

W nowej książce Lena Kiefer przedstawia historię Kenzie, młodej kobiety, która właśnie wchodzi w dorosłość. Kenzie to bohaterka, która musiała zbyt szybko dorosnąć. Okazuje się, że z dorosłością często niewiele wspólnego ma sam wiek. Za sprawą postaci Layalla autorka pokazuje natomiast, że czasem do tego, by dojrzeć, należy samemu popełnić wiele błędów. 

Don’t love me opowiada również o plotce i jej sile. Z powieści płynie przesłanie: zdecydowanie nie powinniśmy patrzeć na ludzi jedynie przez pryzmat cudzych opinii. Prawda na temat nas samych jest bowiem znacznie bardziej skomplikowana niż plotki rozpowszechniane przez „życzliwych”. 

Don’t love me to przede wszystkim dobrze napisana powieść new adult, która przypadnie do gustu wchodzącym w dorosłość czytelnikom. Lena Kiefer w umiejętny sposób łączy wątki powieści młodzieżowej z humorem i elementami znanymi z romansów, tworząc w ten sposób ciekawą historię. Don’t love me to książka warta przeczytania – nie tylko w trakcie wakacji!