Dziękujemy, dziękujemy! Aż 20 BIBLIOTEK zostało docenione w konkursie!

KONKURS na najpiękniejsze życzenia bibliotekarzy dla autorów rozstrzygnięty!

Bibliotekarki! Bibliotekarze! Czarodziejki i Czarodzieje Dobrych Słów!

na płatki śniegu co prawda wciąż czekamy, za to Wy już zasypaliście naszych JAGUAROWYCH AUTORÓW cudnymi życzeniami, które sprawiły, że ciepło zrobiło się na serduszkach i żadne chłody nie są nam straszne! Nasz dziki kot JAGUAR mruczał z ukontentowania, gdy tyle pięknych słów muskało jego uszka i właśnie zdecydował, pod którą biblioteczną choinką chce się w tym roku umościć - a ponieważ koty mają to do siebie, że lubią chadzać własnymi ścieżkami (a na dodatek uwielbiają bawić się bombkami), on wybrał aż 20 BIBLIOTEK, bo dobrych rozrywek nigdy za wiele. Kto ZNAJDZIE JAGUARA POD CHOINKĄ? Poniżej zdradzamy Wam ten wyjątkowy koci sekret…

JAGUAR zagości POD CHOINKĄ:

BIBLIOTEKI SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIESALU – za serię własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych od 18(!) młodych adeptów zwiadowczych nauk. Wyrosną z Was najdzielniejsi z dzielnych zwiadowców!

BIBLIOTEKI SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W KRAŚNIKU– za kilkadziesiąt młodych, gorących serc, które posłużyły do złożenia fantastycznej choinki dobrych życzeń dla Johna Flanagana (tak, tak, też życzymy mu, by spróbował pierogów, bo bez pierogów nie ma prawdziwych świąt).

FILII NR 1 MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W TARNOWIE – by czytelnicy osuszyli łzy po finałowym tomie Akademii Dobra i Zła. Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że autor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wkrótce zaskoczy nas nową historią ????

FILII NR 16 MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W RADOMIU – bo bibliotekarze zdecydowanie wbili wyższy level rymowania. Ich akrostych o FRIGIELU & FLUFFYM zapewni im zwycięstwo każdym literackim queście. Widać, że pod biurkami czytają komiksy Minecrafta ???? W trosce o rozwój osobisty pracowników bibliotek w przyszłym roku na pewno dostarczymy kolejnych tomów!

FILII W STAREJ WSI MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W BRZOZOWIE – by ich wspaniała kartka świąteczna stała się rzeczywistością, a wszystkie egzemplarze książek Beaty Majewskiej pojawiły się także pod prawdziwą choinką. W końcu święta to czas wielu spełnionych marzeń, zwłaszcza tych prezentowych.

MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KIELCACH – za długi miłosny list do Beaty Majewskiej, którym można delektować się niczym kubkiem rozgrzewającej, świątecznej herbaty (tyle w nim aromatycznych dodatków i naturalnego miodu).

BIBLIOTEKI I OŚRODKA ANIMACJI KULTURY GMINY GOŁCZA – bo koniecznie musimy dołączyć pozostałe siostry do wspaniałej siostry Księżyca, która jak żywa ujawniła się między regałami. Siła siostrzanych uczuć przyciąga dobre czary.

MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W NASIELSKU – za MOC dobrych życzeń, czytelniczy SZAŁ i nierozerwalną WIĘŹ, która połączyła bibliotekarzy oraz ich czytelników z książkami Anny Lewickiej. Niech w bibliotece zagości Wam pełnia (oraz PEŁNIK) szczęścia!

CENTRUM KULTURY – BIBLIOTEKI I SPORTU W LELISIE za włożenie elfich czapeczek i wyszczególnienie wszystkich najważniejszych powodów, dzięki którym książki Holly Black zajmują szczególne miejsce w sercach czytelników i bibliotekarzy.

MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W BRZEZINACH– za docenienie mitologicznych wątków „Lore” i przygotowanie życzeń dla Alexandry Bracken w dwóch wersjach językowych.

FILII BIBLIOTECZNEJ W PŁONCE KOŚCIELNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY ŁAPY – za ciepłe słowa w mistrzowskim wykonaniu płynące prosto spod choinki od bibliotekarki-fanki Beaty Majewskiej.

BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 24 IM. PRZYJAŹNI NARODÓW ŚWIATA W OPOLU – za humorystyczną, komiksową wersję życzeń do Dava Pilkeya i przypomnienie, że pieski także lubią komiksy, a DOGMAN z pewnością będzie się pod nią pięknie prezentował.

MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LEGIONOWIE -  za podzielenie się emocjami, które towarzyszyły bibliotekarzom podczas lektury „Heartstoppera” i zamknięcie ich w zgrabnej formie plakatu inspirowanego kreską Alice Oseman.

BIBLIOTEKI ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH I LICEALNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH - za szczegółowe wyjaśnienie dlaczego książki Johna Flanagana są doskonałym prezentem na każdą okazję (całkowicie się zgadzamy).

BIBLIOTEKI SZKOLNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W SUCHYM LESIE - bo Panie Bibliotekarki nie ustają w promowaniu serii „Zwiadowcy” i już wkrótce nie będzie osoby, która nie zostanie przeszkolona w zwiadowczych misjach. Nie możemy pozwolić, by w tej bibliotece zabrakło książek Johna Flanagana lub innej serii, która zajmie serca i umysły jej czytelników.

GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W BESTWINIE – za uroczą świąteczną animację poklatkową, przygotowaną z myślą o Beacie Majewskiej.

FILII BIBLIOTECZNEJ W BRZOZOWICY DUŻEJ GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KĄKOLEWNICY – za czerwoną niczym okładka „Klątwiarzy” kartkę świąteczną dla Holly Black i anglojęzyczne życzenia, które autorka na pewno weźmie do serca.

na ODDZIALE DLA DZIECI MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. W. BRONIEWSKIEGO W LUBACZOWIE – za uroczą choinkę złożoną z książek Johna Flanagana. Teraz będziecie musieli zbudować większą, żeby zmieścić nasze książkowe nagrody! Podejmujecie wyzwanie?

GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W PODEDWÓRZU – za komiksową bitwę autorów, w której nie może być jednego zwycięzcy, bo jak tu wybrać tego najukochańszego bądź najukochańszą w takiej plejadzie literackich znakomitości?

FILII W ŁĄŻYNIE II GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W DOBRZEJEWICACH – by kolejne książki Magdaleny Krauze wlały dużo ciepła, otuchy i dobrych emocji w serca czytelników i bibliotekarzy, bo tego nam na pewno w Nowym Roku trzeba.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z myślą o autorach napisali wiele ciepłych i pokrzepiających słów. To wyjątkowo cenny prezent, który na pewno im przekażemy! Dziękujemy za wspólną zabawę, życzymy Wam samych pasjonujących lektur oraz zdrowych i radosnych świąt. Zwycięzców wkrótce poprosimy mailowo o podesłanie listy książkowych życzeń.