Aż się chce czytać po raz kolejny tę historię. Recenzja w świetnym stylu!

„Między nami” Karoliny Winiarskiej okiem „Subiektywnie o książkach”!

„Życie to zmiana. Nic nie jest nam dane na zawsze: ani żaden człowiek, ani żadna sytuacja”.

Zdradzę wam, tak między nami, że obawiałam się trochę, iż kontynuację losów bohaterów znanych  z książki „W twoją stronę” dopadnie klątwa drugiego tomu. Często bowiem bywa tak, że kolejna część niestety nie spełnia oczekiwań czytelników mających w pamięci wysoki poziom pierwszej. Na szczęście nie dotyczy to tej książki, gdyż ponownie zostałam w całości wciągnięta w kobiecy świat, tak pełen sprzeczności i zniewalającego apetytu na życie.

Karolina Winiarska to absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, która od wielu lat pracuje jako nauczycielka języka angielskiego w jednej z rzeszowskich szkół średnich. Jest mamą i żoną, kocha podróże, z których czerpie inspiracje do kolejnych historii ukazanych w książkach. Zadebiutowała w 2020 r. powieścią pt. „Nic więcej”.

Felicja zamiast układać swoje życie na prowincji z ukochanym Andrzejem, ucieka od niego, by pod wpływem impulsu wyjechać ze swoim przyjacielem Tobiaszem do Szkocji. Łucja została sama topiąc smutki w alkoholu. Gdy Cezar w ramach zemsty grozi jej odebraniem dzieci, bohaterka wyjeżdża do domu babci Michaliny, by tam odnaleźć życiową równowagę. W Rudawce dzieje się wiele, a w tle toczy się historia ze starego pamiętnika seniorki rodu, pokazująca zawiłe ludzkie losy.

„Między nami” to kontynuacja powieści „W twoją stronę”, utrzymana w podobnym klimacie, co część pierwsza, której fabuła jeszcze mocniej akcentuje blaski i cienie bycia kobietą. To bowiem książka o kobietach dla kobiet. Książka pokazująca na przykładzie zawiłych losów bohaterek, siłę ale i słabość kobiet, mieszczących w sobie nieskończoną ilość emocji, uczuć i rozczarowań. Bohaterek, które przeżywają wiele, a wraz z nimi również czytelnicy poznający ich dalsze, zupełnie nieprzewidywalne losy.

Dalszy ciąg przeczytacie na stronie:

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2022/01/miedzy-nami-karolina-winiarska.html?fbclid=IwAR1QfqfqgkFtxecDywxhWrvPr1u5o_kSk-fTEBU_f3P_WyPlhyyIqa_RfIs